19 березня 2021

Я вибрала долю собі сама…


Я вибрала долю собі сама…

Ліна Костенко (1930 р. )


19 березня відзначає свій день народження українська поетеса, лауреат Шевченківської премії Ліна Василівна Костенко. Ніжна й водночас сильна, принципова жінка з чоловічим характером, сталими поглядами на життя, яскрава й самобутня представниця незабутньої когорти «шістдесятників».
Жінка – фундамент… Жінка – патріот. Вона була однією з перших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50- 60-х років. Збірки її віршів « Проміння землі» та « Вітрила» викликали інтерес читача й критики, а книга « Мандрівки серця» засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім’я поміж визначних майстрів української поезії. Ці сміливі кроки в «літературотворенні» стали зеленим світлом для радянської влади. Майстриня українського слова відчувала, що ще недовго зможе писати і видаватися вільно. Її збірка « Зоряний інтеграл» була безжально знищена ідеологічною цензурою і світу не побачила. Поетичному слову Ліни Костенко було оголошено заборону до 1977 року. Проте її шістнадцятирічне мовчання не виглядало як слабкість чи компроміс із владою, бо свою позицію поетеса виражала прямо і відкрито.

Ліна Костенко- одна з тих, хто не втратив людської гідності в часи випробувань, а її творчість стала небуденним явищем сучасної української літератури. Її вірші –справжні полотна людських чеснот. Із вуст поетеси постійно звучать слова:

І якби на те моя воля,
написала б я скрізь курсивами:
Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно красивими!

Немає коментарів:

Дописати коментар