26 квітня 2021

Нові види шахрайств під час карантину


Пандемія змінила кожного із нас, змусила жити по –новому. На даний момент, про суті від нашої поведінки, дотримання протиепідемічних заходів залежить доля країни і кожного із нас безпосередньо.
На жаль, злочинці також скористалися цією ситуацією і почали застосовувати на практиці нові сценарії шахрайств.

З новими видами шахрайств та основним порадами, як запобігти їм, знайомилися студенти другого курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа».

Кожен громадянин, повинен бути ще більш обачним, адже не виходячи із дому може стати жертвою шахраїв.

В рамках тренінгу, майбутні ресторатори ознайомилися із поняттям «шахрайство». Студенти поділилися думками щодо асоціацій, які виникають із поняттям «шахрайство». Так, наприклад, на їх думку, це є певний обман, психологічний вплив, протизаконно тощо.

Відповідно до ст.195 Кримінального кодексу України, шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.


Майбутні ресторатори охоче поділилися реальними історіями, в яких спостерігається обман злочинця і великий біль постраждалого.

Ви тільки уявіть, бабуся майже все життя збирала гроші, відмовляла у всьому і лише один дзвінок «Ваша донька в біді» і рідна людина готова віддати все на світі, навіть своє життя заради порятунку близької людини.

Звичайно, шахраї на це і розраховують, а тому не дарма ретельно відбирають жертв. Добра людина, з відкритим серцем, легше піддається впливу емоцій, а тому частіше може стати жертвою таких прикрих ситуацій.


Наприкінці заходу, студенти зрозуміли, що допомагати одне одному – це дуже добре, але все потрібно ретельно перевіряти.

Для того аби Ви були обізнані в цій темі і не потрапили в неприємну ситуацію, тримайте кілька слушних порад:

1. Заведіть окрему банківську картку для купівлі-продажу в онлайн-магазинах.

2. За будь-яких обставин не розголошуйте контактні дані та дані банківських карток.

3. Перевіряйте ретельно інформацію у разі надання благодійницької допомоги.

4. Не встановлюйте на мобільний телефон підозрілих додатків.

5. В жодному разі не надавайте стороннім особам віддалений доступ до вашого мобільного телефону чи комп’ютеру.

6. А головне, не ведіться на легкі гроші. Пам’ятайте, нічого не буває безкоштовно у житті. А тому, не поспішайте радіти виграшу.

В наш час, варто бути обачними і холоднокровними, адже життя досить часто розставляє пастки.

Навіть, якщо Ви зробили помилку і потрапили в халепу, не бійтеся бути слабким, розкажіть про свою проблему, занепокоєння, батькам, рідним людям або людині, якій Ви просто можете відкритися, довіряєтеся.

Не дарма говорять «чужої біди не буває»…

Давайте допомагати один одному. Добре слово, практична порада – це запорука уникнення проблемних ситуацій, а учасники клубу завжди прийдуть Вам на допомогу, звертайтеся!

РАЗОМ - МИ СИЛА!!!
ПРИЄДНУЙСЯ ДО ХКЕПФК!!!

Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Опублікувати коментар