26 квітня 2021

Онлайн-екскурсія до херсонського апеляційного судуТи нікому не можеш бути суддею, поки до добра не звернений душею
Джами

Студенти спеціальності «Право» продовжують поринати у багатогранний світ юриспруденції.

Сьогодні, майбутні правники мали змогу віртуально побувати у стінах Херсонського апеляційного суду, який залюбки організував для них День відкритих дверей.

Заступник керівника апарату суду Дягілева Вікторія Олександрівна познайомила здобувачів освіти із структурою та особливу увагу приділила діяльності суду.


В рамках заходу, студенти мали можливість поспілкуватися із суддею Херсонського апеляційного суду – Радченко Сергієм В’ячеславовичем.

Сергій В’ячеславович зробив коротенький екскурс своєї суддівської діяльності, розповів про нюанси професії, адже вирішувати долі людей – зовсім не просто. Під час прийняття рішення, суддя повинен керуватися виключно нормами закону, а його внутрішні переконання можуть лише допомогти зробити правильний вибір. Іноді, життя є непередбачуваним. Уявіть собі, якими мотивами міг керуватися син, коли вилив на батька відро з кип’ятком? Ви зразу засуджуєте такого сина? Як можна завдати шкоди рідному батькові? А виявляється можливо, адже син своїм вчинком врятував життя рідній матері, яка постійно потерпала від домашнього насильства. Так, можливо цей чоловік і перевищив норми необхідної оборони, але на ваги він поклав і свою долю, захищаючи життя найріднішої людини, яка сама колись подарувала йому перший подих – своєї матері.

З такими непростими ситуаціями стикаються судді у своїй практичній діяльності.

Тому, суддя Херсонського апеляційного суду наголосив, що суддя повинен бути чесним, сильним морально, приймати зважені рішення. За жодних обставин, суддя не може піддатися емоціям, і керується тільки законом! А ще дуже важливо, не приймати близько до серця кожне рішення, адже суддя має бути стресостійким і розуміти, що це його робота, яка вимагає сил і міцного здоров’я.

Під час спілкування, Радченко Сергій В’ячеславович, порекомендував майбутнім фахівцям з юриспруденції:

1. Навчіться любити свою професію. Юрист – це велика любов до інших людей, їх проблем та негараздів.

2. Знайдіть себе у цій професії. Юриспруденція настільки багатоманітна, що можна себе реалізувати, починаючи із секретаря судового засідання, закінчуючи суддею Верховного Суду.

3. Займайтеся самоосвітою. Дистанційне навчання ще більше відкрило для Вас можливостей. Не лініться! Постійно слідкуйте за офіційними новинами, переглядайте відео судових засідань. Будьте в курсі останніх правових новин

4. Кожного дня, хоча б 30 хвилин читайте фахову літературу. Це в майбутньому Вам допоможе реалізуватися і досягти професійного успіху.

5. Запам’ятайте, не важливо мати досвід роботи, головне – бажання рости в професії, досягати висот, а досвід прийде. Не бійтеся труднощів на початку, це все Вас загартовує і готує як професіонала.


Студенти уважно слухали суддю, задавали багато слушних запитань,. Дуже добре, що майбутні юристи усвідомлюють те, що : «Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе!», про що ще досить давно говорив Сократ.


Студенти охоче діляться враженнями від заходу.


Гуменюк Вікторія, студентка групи П-392

«Перш за все хочеться подякувати працівникам Херсонського апеляційного суду, за організований захід, за час та увагу, які вони нам приділили, адже ми розуміємо, що час - це найдорогоцінніше. Звичайно, все було чудово. Ми почули відповіді на всі свої запитання. Я особисто, отримала практичні поради для себе, а це додає впевненості в собі і розуміння , що вибір було зроблено правильно!».


Панченко Яніна, студентка групи П-392

«Захід мені дуже сподобався. Я дізналася багато чого нового, і зробила висновки для вивчення фахових дисциплін. Не потрібно стояти на місці, а необхідно - читати судову практику, коментарі до кодексів, а також закріплювати теоретичний матеріал, для того щоб вільно керуватися нормами законодавства, знаннями та навичками при вирішенні певних справ. І ніколи не здаватися, і не стояти на місці - а йти далі. І найголовніше – не покидати навчання, займатися саморозвитком».

Хочеться, щоб всі студенти досягли успіхів у професії. Потрібно лише не боятися жити. Життя – це постійні активні дії, вибір. Наше життя варте того, щоб радіти кожному дню, хвилині.

Тому, від щирого серця, бажаємо нашому молодому поколінню віри у завтрашній день, сил та натхнення у професійному становленні.

ХКЕПФК допомагає… Тільки довіртеся нам…
Знайомство з професіями триває…

Вікторія Анатоліївна УнчиковаНемає коментарів:

Опублікувати коментар