05 квітня 2021

Вода – джерело життя!


Вода – найцінніший скарб природи, який забезпечує життя на планеті Земля. Тільки 1% від загального обсягу водних ресурсів доступний для використання людиною. З метою вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті та збереження водних ресурсів Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день почали відзначати щорічно з 1993 року.
У цьому році викладачі та студенти Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу провели виховні години на тему: «Вода – джерело життя!».

Студенти доповідали про значення води у планетарних процесах і що без цієї речовини Земля була б сухою кулею.

Сьогодні проблема забезпечення водою людства і нашої країни зокрема, загострюється. Щоденно вода використовується в побуті, на виробництві, у сільському господарстві у великих об'ємах. Споживання води на душу населення раніше становило 12–18 літрів на добу, сьогодні – це 200–400 літрів. Передбачається, що до кінця XXІ століття потреба у воді зросте в 1,5 рази.

Тому необхідно берегти воду, раціонально її використовувати. В разі значного забруднення треба застосовувати механічне, біологічне очищення, замкнені цикли водопостачання і виробництва, хімічне водоочищення.

Формування екологічної поведінки у побуті включає зменшення витрат води. Студентами було запропоновано десять порад, які допоможуть досить ефективно заощаджувати не тільки воду, але й гроші.


В рамках відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів студенти коледжу прийняли активну участь у Всеукраїнському конкурсі із хімії «Вода є життя» і отримали нагороди.

Такі заходи з екологічної тематики викликають цікавість студентів до питань екології, виховують в них активну позицію щодо охорони навколишнього середовища.

Педагогічний колектив коледжу отримав подяку за сумлінне ставлення до формування екологічної компетентності та виховання екологічної свідомості молоді Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра.

Немає коментарів:

Дописати коментар