06 квітня 2021

Конкурс на кращу пам’ятку «Що повинен знати працівник при працевлаштуванні?»


Кожен із Вас мріє про хорошу і перспективну роботу. Не просто виконувати обов’язки відповідно посадової інструкції, а працювати з душею, отримуючи неймовірне задоволення від кожного робочого дня. І дійсно, як же добре, коли працівник усвідомлює, що він захищений і може професійно зростати на робочому місці.
Повністю погоджуємося із думкою Конфуція « Виберіть собі роботу по душі і вам не доведеться працювати жодного дня у твоєму житті». У цих словах закладена увіковічнена мудрість, яка притримується і студентами Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу.

Майбутні фахівці навчаються бути самостійними, а тому більшість із них починає працювати ще в період навчання.

Так, особливо майбутні юристи розуміють переваги офіційного працевлаштування, адже все це вивчають на дисципліні «Трудове право» та закріплюють ці знання на дисципліні «Навчальна практика з придбання професійних вмінь і навичок».

Тому, в рамках вивчення даних дисциплін, проведено онлайн-заняття із залученням заступника начальника управління – начальника відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно-правових актів управління з питань праці Головного управління Держпраці в Херсонські області Гезь Вероніки Ігорівни.

Досить часто, на зупинках, Ви можете натрапити на оголошення « Потрібен працівник у колл-центр. Заробітна плата від 6000 – 9000 грн. Можливо навіть студент.» Здається перспективна пропозиція, але потрібно задуматися над деякими моментами. Часто студенти шукають підробіток, але треба бути обережними, щоб не попасти на гачок шахраїв або, взагалі не долучитися до протизаконної справи.

Роботодавець, який офіційно не працевлаштовує – це вже потенційна небезпека для Вас. Чому? Ви ніколи не зможете скористатися своїми трудовими гарантіями. Вам можуть запропонувати виманювати кошти із людей під псевдо «вкладення інвестицій». І ніби то все добре: Ви як працівник сумлінно виконуєте свої обов’язки, але навіть не здогадуєтеся, що вже є співучасниками у такому кримінальному правопорушенні як шахрайство.

В рамках такої актуальної теми, за ініціативи Головного управління Держпраці в Херсонській області , серед студентів третього курсу правознавчого відділення, проведено конкурс на кращу пам’ятку «Що повинен знати працівник при працевлаштуванні?».

Майбутні юристи активно працювали над завданням, адже основна місія юриста – допомога іншим. Для цього дуже велику роль відіграє роз’яснювальна і попереджувальна робота у суспільстві.

Ви тільки погляньте, кожного дня пенсіонери стають жертвами шахраїв, віддають їм останні гроші для ніби то порятунку своїх рідних чи близьких. Але варто не забувати, якщо Вам хтось пропонує перерахувати кошти і Ви не впевнені в цьому, порадьтеся зі своїми рідними, знайомими. Це так просто втратити всі свої зберігання за 1 хвилину!

За підсумками конкурсу, визначені найкращі роботи.
3 місце – Резніченко Аліна, студентка групи П-391


У своїй конкурсній роботі, Аліна наголошує, що для початку, працівнику потрібно ознайомитися з умовами праці та взагалі дізнатися інформацію про підприємство чи установи, де потрібно буде працювати. Так, більшість, наприклад колл-центрів взагалі офіційно не зареєстровані як юридичні особи.


2 місце займає Гуменюк Вікторія, студентка групи П-392.


Вікторія зупиняє увагу майбутніх працівників на безпосередньо порядок працевлаштування. Уявіть собі, Ви не знаєте, яку роботу будете виконувати. Це є просто недопустимим, адже функціональні права та обов’язки прописуються у посадових інструкціях. А з ними працівник обов’язково повинен ознайомитися!


І тепер увага, І перше місце займає робота студентки групи П-392 Сімонової Альбіни.

Альбіна наполегливо працює, адже це вже не перша її перемога у конкурсах такого роду.


Студентка правознавчого відділення наголосила, що право на працю ще регулюється Конституцією України і самою великою гарантією для його реалізації – це є укладання трудового договору або контракту.


Дослухайтеся до порад наших студентів, адже не дарма говорять «Знати закон-бути захищеним». Майбутні юристи, які навчаються у коледжі з точністю це підтверджують, адже більшість працівників, які потрапляють у складну ситуацію, просто не знали або не хотіли цього знати.

Особливо важливо, саме молодому поколінню розуміти, що працювати непросто, а великі гроші не падають з неба. Тільки сумлінна постійна робота допомагає досягти професійного успіху.

Обирайте чесний шлях, правда завжди перемагає. Не бійтеся труднощів і викликів. Нелегка дорога швидше приведе Вас до успіху, а головне – це подарує Вам впевненість в обраному шляху, радість перемоги над собою і над будь-якими життєвими обставинами!

Будьте чесними та сумлінними працівниками.

Успіхів Вам при працевлаштуванні!!

Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар