20 травня 2021

Знайомство із пробацією


Життя прожити – не поле перейти. Досить часто цей вислів можна почути із вуст наших бабусь чи дідусів. Їм звичайно не байдуже наше життя. Адже чого іноді не вистачає молоді? Звичайно мудрості, зваженості під час прийняття важливого рішення. Досить часто молодь хоче все і одразу, але нічого просто у житті не дається. Потрібно прикласти багато зусиль для результату.
Життя є непередбачуваним, як іноді є незрозумілими і вчинки людей. Ви можете сказати, що це так суспільство впливає на людину. Але ні!!! Озирніться навкруги! Хто окрім Вас вирішує як вчиняти в тій чи іншій ситуації? Тільки ми з Вами. Наше майбутнє – це результат сьогоднішнього дня. А тому, давайте не поспішати, насолоджуйтеся кожним днем, адже попереду ще скільки всього незвіданого і несказанного.

Студенти Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу насолоджуються кожним днем навчання, адже мають можливість практичного спілкування із професіоналами.

Сьогодні, майбутні юристи мали змогу зустрітися в онлайн форматі із заступником начальника Корабельного РВ філії ДУ Центр пробації в Херсонській області Стрельніковой Анною Сергіївною.


Зараз в Україні проходить багато реформ, а тому майбутнім правникам особливо важливо слідкувати за змінами в законодавстві та діяльністю юридичних установ.

Анна Сергіївна познайомила студентів із особливостями пробації.

Ви тільки уявіть собі, протягом 2020 року по обліку Корабельного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області пройшло 268 осіб, які були засуджені без позбавлення волі, звільнені з випробуванням та притягнуті до адміністративної відповідальності. Із них:

· 179 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

· 22 осіб, засуджених до позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю;

· 18 осіб, засуджених до кримінального покарання у виді громадських робіт;

· 38 осіб, засуджених до кримінального покарання у виді штрафу;

· 7 осіб, засуджених до покарання у виді обмеження волі;

· 1 особа, на якого накладено стягнення у виді громадських робіт;

· З особи, на яких накладено стягнення у виді суспільно корисних (оплачуваних) робіт.

Заступник начальника повідомила, що засуджені стають на облік і зобов’язані дотримуватися відповідних правил. На жаль, не всі громадяни розуміють важливість виконання обов’язків. А тому, працювати із засудженими зовсім не просто.


Працівники пробації намагаються донести до таких громадян, що потрібно виконати покарання і продовжувати жити, дихати на повні груди. Адже покарання – це відповідальність за скоєний вчинок. Тому, чому ж так важко відповідально віднестися до обов’язку виконати покарання.

Як ми бачимо, більшість із громадян добре знають свої права, але ж не забувайте: там, де є право, поряд і обов’язок. Це - дві паралелі.

Давайте подумаємо, а чи може засуджений виправитися і далі йти по життю? Анна Сергіївна наголосила, що звичайно так. Покарання – це не кінець життя. Можливо людина просто оступилася, піддалася емоціям. Головне їй допомогти, а тому засуджені звертаються за допомогою і навіть проходять лікування від наркотичної залежності. Адже, досить часто, поштовхом до вчинення кримінального чи адміністративного правопорушення є чарка спиртного чи певна доза наркотичного засобу. І людина вже не підвладна собі, нею керую «їдка суміш».

Майбутні юристи ще більше переконалися, як в житті все може змінитися в одну мить. Один вчинок - і все життя шкереберть. Життя не закінчується, але з цієї прірви потрібні сили, щоб вибратися. На жаль, це не всім вдається.

Давайте розуміти один одного, не піддаватися першим емоціям, бути просто людьми. Людина – це біологічна істота, яка вміє мислити.

Нехай же всі Ваші думки будуть сповнені оптимізмом. Будьте відповідальні за свої вчинки!!

Вікторія Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар