24 травня 2021

Права та обов’язки – дві паралелі


Порядний той, хто своє право вимірює своїм обов’язком.
Г. Лакордер

Кожен із нас мріє про ідеальне життя. Давайте разом подумаємо: а яким ви бачите ідеальне життя? Кожен із нас формує свою модель. По суті, ми одержали різнокольорові фарби, але якими кольорами розмалювати своє життя вирішуємо самі.
Хтось ставить цілі і їх досягає, інший зупиняється. Всі ми повинні усвідомити, що основою життя є цінності. Можна погодитися із словами Єви Анксел «Цінності — невидимі подібно до вітру. Ви дізнаєтесь про вітер по тремтінню листків. А цінності ви усвідомлюєте по вчинкам людей».
Все більше ми чуємо про права, їх реалізацію, свободи та гарантії. А як багато Ви особисто знаєте про обов’язки? Не дарма В. Гюго говорив: «Розуміння права розвиває усвідомлення обов’язку. Загальний закон – це свобода, яка закінчується там, де починається свобода іншого».

Іноді людина так захоплюється реалізацією своїх прав, що забуває про те, що вже порушила права іншої особи. З приводу цього, Суман Суттам наголошує: «Як для вас нестерпний будь-який біль, так і для інших. Знаючи цей принцип рівності, ставтеся до інших з повагою і співчуттям».

Так, студенти Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу мали унікальну можливість поспілкуватися із регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області – Тропіною Оксаною Леонідівною.


Оксана Леонідівна залюбки погодилася поспілкуватися із молоддю, адже молодь – це наше майбутнє, шанс на краще майбутнє!

У ході спілкування, майбутні юристи познайомилися із діяльністю омбудсмана, визначили порядок звернення до Уповноваженого.


А як Ви вважаєте, чи часто порушуються права громадян? Хто є винуватцем такого порушення?

Давайте тільки чесно, а чи можемо ми говорити про порушення прав, якщо свідомо самі не виконуємо обов’язки? Мабуть ні. Є категорія людей, які постійно скаржуться до органів державної влади, поліції, мають постійні суперечки із сусідами. Можливо нам самим чогось не вистачає? Чому іноді так важко подивитися один одному в очі? Чому досягнення компромісу стало просто неможливим?


У ході тренінгу, регіональний координатор зупинила увагу на основних порушеннях прав людини, до яких відносяться: право на захист, право на утримання, приватність тощо.

Право на приватність викликає взагалі багато дискусій. Молодь все більше занурюється у віртуальне життя, яке є таким легким та все доступним. Але не поспішайте, життя – це не віртуальний фрагмент, це постійна дорога. Як її пройти – вибір за Вами!

Коледж допомагає ступити на дорогу професійного майбутнього, Ваша задача – скористатися всіма можливостями.


А. Де Сент-Екзуюпері писав: «Життя творить порядок, але порядок не творить життя».

Давайте розфарбовувати своє життя всіма кольорами веселки і не забувати, що після навіть маленької зливи – вигляне сонце.

Кожного дня ми одержуємо шанс змінити своє життя на краще. То ж скористаймося ним!!!

P.S. Перед тим як лягти спати вночі, просто подякуйте за те, що сьогодні з Вами відбулося за день. Будь готовим зустріти новий день із посмішкою!!

ХКЕПФК – відкриє перед Вами світ!!!
ВСТУПАЙ ДО ХКЕПФК і переконайся в цьому!!!

Унчикова Вікторія Анатоліївна

Немає коментарів:

Дописати коментар