26 жовтня 2021

Як студенти знайомилися із РАЦСом


В рамках вивчення дисципліни «Цивільне та сімейне право», студенти четвертого курсу спеціальності «Право» мали змогу практично поспілкуватися із начальником Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Борозенець Дариною Миколаївною.

Майбутні юристи розуміють важливість зустрічі, адже вже зовсім незабаром будуть проходити виробничу практику в різних юридичних установах, серед яких і РАЦС.

Дарина Миколаївна познайомила студентів із діяльністю РАЦСу. Особливу увагу приділила реєстрації шлюбу за одну добу. Як виявилося, не всі громадяни готові одружитися за один день. Як Ви думаєте, чому? Згадайте слова із пісні: «День, щоб одружитись, вік, щоб розлучитись». Саме так, потім розірвати шлюб за одну добу просто неможливо.

Також студентом було цікаво дізнатися про практичні моменти реєстрації шлюбу. Дарина Миколаївна розповіла, що велика увага приділяється перевірці документів, а саме паспорту. Тобто, якщо Ви маєте ID-картку та не встигли оформити витяг до нього , по суті Ваш паспорт є недійним і його взяти у роботу співробітник РАЦСу не може. Це стосується і використання мобільного застосунку «ДІЯ», який набуває великого поширення серед молоді. Досить часто, наречені намагаються доказати, що у телефоні є всі документи, а тому оригінал не має потреби показувати. У даному випадку, молодь допускає помилку, адже під час подачі заяви про реєстрацію шлюбу, необхідно подавати виключно оригінали документів.


Поряд із цим, студентів зацікавив такий аспект: яким чином перевіряються родинні зв’язки під час подачі документів про реєстрацію шлюбу. Дарина Миколаївна наголосила, що відповідальність несуть виключно чоловік та жінка. Звичайно, якщо спеціаліст, одержуючи документи, бачить однакові прізвища та по батькові наречених, постане питання про неможливість укладання шлюбу.

Під час спілкування, майбутні юристи задавали багато запитань, адже громадяни досить часто звертаються до РАЦСу. Так, дійсно, можна сказати, що в Україні діє багато органів, які виконують майже такі ж функції, але уявіть собі, як можна реєструвати шлюб у нотаріуса? Постає велике питання, адже реєстрація шлюбу, в першу чергу, це свято для молодих, нареченої та нареченого. Цей день вони будуть пам’ятати все своє життя, а фотокартки будуть зачаровувати своєю красою ще не одне покоління.

Також під час зустрічі, приділили увагу особливостям розірвання шлюбу у РАЦСІ. Так, якщо у Вас немає неповнолітніх дітей та відсутній спір про майно, можна спокійно звертатися до цього державного органу.

Дарина Миколаївна поділилася практичними лайфхаками, якими користується під час прийняття рішення про розірвання шлюбу. Звичайно, громадяни, які зважуються на таке рішення, приходять з різними емоціями. Саме головне, подивитися в очі одне одному і прийняти спільне рішення. Не дарма законодавець дає один місяць на розірвання шлюбу. Як на Вашу думку, чому? У житті можуть бути різні ситуації, під впливом емоцій, люди можуть приймати незважені рішення, які в подальшому вплинуть на їх долі і долі дітей.

Ви тільки подивіться, як боляче реагують діти на розлучення батьків. Розірвання шлюбу – це драма сімейних відносин. І люди, які приймають таке рішення, повинні усвідомити, що цей крок назавжди змінить життя одне одного.

Шлюб – це велика відповідальність, це не збільшення прав, це збільшення обов’язків.

А чи всі готові взяти відповідальність не тільки за себе, а ще за когось, за чиєсь життя? На жаль, ні. Тому, приймаючи рішення про реєстрацію шлюбу, потрібно чітко усвідомлювати правові наслідки.

Також Дарина Миколаївна наголосила, знає багато випадків, коли подружнім парам вдалося зберегти шлюб. Буває, що зопалу наговорили одне одному дурниць і побігли до РАЦСУ подавати заяву про розірвання шлюбу. Через місяць знову приходять вже за свідоцтвом про розірвання шлюбу, а спеціаліст РАЦСУ, незважаючи на свою зайнятість, радить трошки почекати, поговорити та попити каву разом. Філіжанка кави магічним чином нагадує подружній парі про знайомство, перше побачення, поцілунок і як добре було разом. Спогади про щасливі моменти спільного життя зігрівають душу і люди знов дивляться один на одного з теплотою. Недарма кажуть, що кохання живе вічно.


Як бачимо, професія юриста не тільки потребує відмінних знань з юриспруденції, а і любов до людей, знання психології. Адже Ваша практична порада, мудре слово тим, хто розчарувався і потребує допомоги, може відкрити двері до нового майбутнього.

Знаєте, не дарма говорять у народі, якщо одні двері зачиняються, перед Вами постають нові із іншими можливостями. Саме головне, не загубити себе та жагу до життя.

Тому, приймайте тільки зважені рішення, не поспішайте, розмірковуйте перед кожним кроком. Життя прекрасне, тільки огляніться навколо…

Унчикова В. А.

Немає коментарів:

Дописати коментар