25 жовтня 2021

Дебати «Тату: за чи проти»


Для сучасного юриста спілкування, вміння грамотно виражати свої думки, навички ораторської риторики мають важливе значення. Коли студентам запропонували взяти участь у дебатах, майбутні фахівці охоче долучилися до них.

Як Ви думаєте, чим захоплюється сучасна молодь? Чи є у них мрії та певні вподобання? Звичайно, є. Іноді, ми - дорослі вороже відносимося до захоплень молоді, вважаємо, що саме наша думка є правдивою. Проте, суспільство не завжди розділяє нашу думку.

Так і цього разу, тема дебатів «Тату: за чи проти». Впевнена, що у більшості сімей, де виховуються підлітки, вже поставало питання про татуювання. Позиції батьків різняться, деякі намагаються переконати своїх дітей цього не робити, інші – ставлять бажання дитини понад усе.

Але факти підтверджують, що тенденція прикрашати тіло зараз у тренді. Так, 15% всього населення нашої планети має як мінімум одне татуювання, найбільша зафіксована кількість тату на тілі сягає 500 зображень. Числа просто вражають, але попит на тату зростає з кожним роком.

Цікава була думка студентів коледжу.

Представниками позиції «ЗА» виступали: Жицька Тетяна (П-291), Чухрай Ірина (П-391), Барсук Даніїл (П-293), Савонік Ілля (П-392) та Гуменюк Вікторія (П-492). Їхніми оппонентами виступали: Бандурист Ілона (П-391), Сотніченко Артем (П-291), Артюх Віталій (П-293), Кравцова Карина (П-392) та Толмачьова Аліна (П-492).

Оцінювало їх відповіді компетентне журі на чолі із юристом-психологом , співзасновником громадської організації «Центр правової психології «Емпатія»» Котьо Іриною Василівною.


На початку дебатів, учасники заходу ознайомилися із історичними витоками татуювань. Так, першими верствами населення, які мали тату, були раби, злочинці та військові. Це зараз ми можемо помітити зображення у громадян різного соціального статусу,навіть у тих, для кого раніше це було недопустимим.

Далі, майбутні юристи дізналися про найпопулярніші тату серед дівчат та хлопців. Теж викликали інтерес найпопулярніші малюнки та місця, на які найчастіше наносяться зображення. Так, наприклад найпопулярнішими місцями для тату у дівчат є: кісточка, зап’ястя та стегно.


Поговорили також про значення зображень. Давайте уявімо ситуацію: Ви познайомилися із хлопцем, який має тату із зображенням скорпіона. Чи будете з’ясовувати значення малюнка? Як вплине це на Ваше подальше спілкування?

Звичайно, молодь простіше відноситься до цього всього, але ці зображення можна по різному трактувати, навіть з точки зору психології.


Було проведено соціологічне дослідження «Які тату мають студенти ХКЕПФК?». Як виявилося, тату мають дуже багато студентів, але розказати про свої зображення було не так просто, а іноді навіть соромно. У мене постає запитання: чому спочатку зробили тату, а потім соромно за цей вчинок?


Зображення татуювань серед студентів вразило аудиторію.


Коли розпочалися дебати, учасники по черзі висловлювали позиції за чи проти.

В основному, позиція «за» базувалася на естетичному погляді зображень та можливості вирізнитися із натовпу. Позиція «проти» навпаки наголошували, що краще вирізнятися добрими справами та вчинками, ніж художніми образами на тілі.

А дійсно, давайте поміркуємо, зараз нам, наприклад 20 років, світ вирує навколо нас, тіло є здоровим, блогери, реклама підштовхують: «Зроби тату – це ж класно!». Це по суті є модою.

Постає питання, а яке ж зображення мені до вподоби? І починається… Перше кохання, емоції щодо розірвання стосунків, відомі фільми, серіали тощо. А тут Вам уже 30 років, є діти, які цікавляться світом і задають запитання щодо Ваших зображень. І так рік за роком, Ви починаєте усвідомлювати, що інтереси і погляди змінюються, як змінюється наше тіло, свідомість, сприйняття світу.

Дебати мали запеклий характер, адже контраргументів наводилося багато. Як варіант: «На своїх помилках будемо вчитися». Досить часто батьки чують ці фрази від своїх дітей, які вважають себе вже дорослими, але відповідальність нести за свої вчинки ще, на жаль, не можуть.

Чесно кажучи, шокуючими зображеннями є зізнання у коханні з іменами. Адже досить часто кохані змінюються, а зображення на все життя.

Майбутні юристи намагалися відстоювати свою позицію та працювати у команді, адже ніхто не може передбачити чиї інтереси будуть захищати ці представники феміди, а тому потрібно навчитися вже зараз бути готовими до будь яких ситуацій.

Арбітр заходу Ірина Василівна відмітила, що студенти дуже відповідально віднеслися до дискусії. Вони вміють виражати власні думки, доводити, аргументувати позицію, стримувати емоції. Кожна думка учасника була чіткою та аргументованою, а тому перемогла – дружба.

Дуже хочеться, щоб цей захід надовго запам’ятався нашим учасникам, адже кожен наший вчинок має певний наслідок. По суті, що посієш – те й пожнеш.

Тому, перед тим як зробити татуювання, уважно подумайте: чи зміниться ваше життя на краще, адже окрім болючої процедури та втрати великої суми грошей, можуть бути наслідки про які ви точно пожалкуєте.

Не варто шукати ідеалів, жити у світі пустих зображень, краще приділіть увагу становленню власної особистості. Зазирніть собі в душу і запитайте: «А що я сьогодні зробив такого, щоб моє життя дійсно стало кращим?».

Саме головне, не загубитися у цьому світі, знайти свою справу по душі і просто жити, насолоджуватися кожним днем.

Унчикова Вікторія Анатоліївна

Немає коментарів:

Дописати коментар