01 листопада 2021

ПОЛІЦІЯ ПРО ДОТРИМАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ


Кожного дня поліцейські слідкують за безпекою в громадських місцях та гарантують вільне використання громадянами своїх прав і свобод.

Як часто Ви користуєтеся своїми правами? Чи реагуєте на порушення прав іншими особами? Які порушення громадського порядку вчиняються найчастіше? Відповіді на ці запитання шукали студенти ХКЕПФК разом із представником патрульної поліції - Вахтель Оленою. Спілкування було щирим і відкритим.

Ми мріємо жити у правовій державі, де цінуються і поважаються права кожного, а можливо це за умови, що кожен громадянин дотримується громадського порядку.

Чи дозволяєте собі викидати сміття на дорогу? Чи розмовляєте голосно по телефону в маршрутці? Чи використовуєте лайку як інструмент вирішення спору?


Ми мріємо про зелене і чисте місто. А що ми зробили для цього? Уявімо ситуацію, громадянин палить біля Вашого вікна. Вам як мешканцю, звичайно не подобається дихати тютюновим димом. Промовчите чи зробите зауваження? Кожен приймає власне рішення. Співіснувати з іншими – велике мистецтво!

Так, наприклад, статистичні дані підтверджують, що куріння молодіє. Вже нікого не здивуєш, що малолітні палять.

Як Ви думаєте, чому підліток починає палити? Зараз дуже модно говорити про депресії, складні нервові стани. Нібито від них підліток шукає ліки в сигаретах. Але є і інший шлях – довіра! Якщо боляче і важко, відкрийте своє серце рідним та близьким або зверніться до спеціаліста, який допоможе розібратися і вирішити проблему. Більше зосереджуватися на тому, що можна зробити для покращення життя. Планувати майбутнє, ставити перед собою нові цілі, а не занурюватися у віртуальні світи та погані звички.

Олена Вахтель розповіла, що найчастіше неповнолітні вчиняють наступні правопорушення: куріння в громадських місцях, розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв та дрібне хуліганство.


А відповідальність за такі дії своїх дітей безперечно несуть батьки.

Уявімо, що підліток палив на стадіоні, на зауваження поліцейських відреагував вороже, і як наслідок – складається протокол за куріння в громадському місці і мати притягується до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Порахуємо штрафні санкції: 51 грн +850 грн.? Невже вони зайві в родині? А ці кошти можна було використати на щось більш потрібне та приємне.


Своїми враженнями від спілкування ділилася студентка групи П-191 Костіна Аліна:

«Мені як майбутньому юристу було цікаво познайомитися з кваліфікацією адміністративних правопорушень, вчинених неповнолітніми. Тепер ми всі точно знаємо про наслідки протиправної поведінки:

~ Куріння в громадських місцях за ст.175(ч.1) КУпАП, де зазначено, що уперше можна відбутись попередженням або штрафом, від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 170 грн.).

~ Розпивання алкоголю за ст.178 КУпАП, де зазначено, що розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

~ Дрібне хуліганство за ст.173 КУпАП, де зазначено, що нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян є адміністративним правопорушенням.

Від усієї П-191 групи, дякуємо пані Олені за зустріч. Можливо у майбутньому і я стану поліцейською або слідчим».

А, якщо ви стали свідком домашнього насильства або хуліганства, якщо хтось лається і чіпляється до оточуючих, не будьте байдужими і викликайте поліцію.

Довіра до поліції – запорука нашої безпеки!

Качуровська І.М.
Унчикова В.А.

Немає коментарів:

Дописати коментар