10 листопада 2021

Сторінками історії коледжу…


Кожного року осінь вбирається у жовтогарячі шати, ніби вітаючи коледж з днем народження. І якось по святковому гарно виглядають червоні троянди в оздоблені жовтого листя у краплях роси, що виблискує на сонці, а небесна блакить набуває безмежного простору і глибини.

Цього року Херсонський кооперативний економіко- правовий фаховий коледж відзначив своє 93- річчя. Дистанційний формат навчання не став перепоною для урочистостей, навпаки додав креативу. Студенти записали відеопривітання, наголошуючи на перевагах рідного навчального закладу. А для першокурсників були проведені інтелектуальні змагання, у яких визначилися кращі знавці історії коледжу, які до того ж швидко ухвалюють рішення і мають розвинену інтуїцію.

Захід складався з трьох етапів: «Швидкодум», «Знання VS Інтуїція», «Детективно-математичний». Вже у конкурсі «Швидкодум», у якому треба було відповісти швидше за інших на питання, по’вязані з сучасним життям коледжу, визначалися можливі переможці. У двобої студентів груп П-192 і М-191 відразу заявив про себе Афанасьєв Артем, майбутній юрист, який захопив лідерство і втримав його до завершення змагання. У другому змаганні між майбутніми правознавцями і підприємцями боротьба була напруженішою, бо всі були дуже активними і розрив між учасниками складав 1-2 бали. Тож не викликали труднощів питання про кількість спеціальностей (а їх на сьогодні 6!), номери кабінетів, де розташована бібліотека чи кабінет заступника директора.

У другому турі треба було вказати правильний варіант відповіді або ж вгадати його (тому використання інтуїції лише віталося), до того ж питання були складніші, але не для тих, хто уважно читає матеріали на сайті коледжу (http://xcooptex.blogspot.com/2013/10/1939-2006.html)


Тут були запитання і про першого директора А.Кудрявцева, і про місто Чебоксари, куди було евакуйовано технікум під час Другої світової війни, і про А.Перетяку – ініціатора будівництва сучасного приміщення коледжу та гуртожитку у сімдесятих роках, а от назвати правильно дві спеціальності, на які було здійснено перший набір, ̶ «Бухгалтерський облік» і «Господарські операції» ̶ вдалося небагатьом.


А останнє питання про Софію Василенко – поетесу, яка навчалася у коледжі, сподіваюся заохотить молодь до читання її поезії:

Вже за вікнами осінь
Листвину багрянить,
На лимани на коси
Павутиння летить.
І на стерні сідає
Обважнілий туман.
І на когось чекає
Спорожнілий гарман.
А «курли» над гарманом,-
Серця тужного скрик,
Я в цю мить первозданну
Вірю звіку й повік.
Що чекає на мене:
А чи пекло, чи рай?
Осінь, листя зелене,
Почекай, не зривай.

 


Детективно-математичний етап передбачав не лише уважність учасників, а й знання з математики. Треба було за фото впізнати аудиторії, записати її номер, а потім дізнатися суму номерів цих чотирьох аудиторій. Задача практично на одну дію. До того ж була і підказка – результат отриманого виразу пов'язаний зі святом, якому призначена гра. І студентам вдалося нарахувати 93 – а це кількість років, які минули від заснування коледжу у 1928 році.


Змагання було індивідуальним, тому крім усього іншого на перемогу впливали й технічні знання, і навички швидкого набору тексту. Тож у напруженій боротьбі перемогу у двобої П-192 і М-191 здобув Афанасьєв Артем (П-192), друге місце Петрик Вікторія , майбутній маркетолог, третє місце – Бессараб Віктор, Олефір Єва (М-191) , Карімов Артур (П-192) . А у змаганні студентів майбутніх юристів з П-191 і підприємців з Т-191 перемогла Костіна Аліна, майбутній юрист з групи П-191, друге місце – Третяк Денис, майбутній підприємець з групи Т-191 , третє місце – Захарова Вероніка, майбутній юрист з групи П-191. Переможці отримали призи: фірмові блокноти і календарі, які чекають на них у коледжі після завершення дистанційного навчання.
Побажаємо многая літ Херсонському кооперативному економіко-правовому фаховому коледжу та успіхів його студентам.

Сокальська Ольга Володимирівна,
керівник клубу «Ерудит»

Немає коментарів:

Дописати коментар