25 листопада 2021

Роздуми… Тяжко щастя знайти, але легко його загубити


Щастя – це поняття відносне. Його можна знайти в коханні, смачній їжі, прогулянках із друзями, купівлі нових речей, перегляді фільмів, читанні улюбленої книги і навіть у прибиранні. Воно може бути присутнім всюди: у будь-якій твоїй дії, у погляді коханої людини, посмішці мами, у перших кроках і словах дитини, у радісних очах друзів…

Але, незважаючи на те, що щастя можна знайти в чому завгодно, люди постійно перебувають у пошуках його ідеальної формули. І декому все ж таки вдається її вивести. Шкода, що вона ідеально підходить лише одиницям, адже усі люди різні, і те, що приносить радість одній людині, може стати великим горем для іншої.

Про це писав у своїй п’єсі «Мина Мазайло» Микола Куліш. Для Мокія щастям була повна українізація суспільства, а його батько Мина саме від неї і потерпав, бо довгий час через українське походження його вважали людиною другого сорту. Тому щастя Мини – змінити прізвище на російський лад. Отже, щастя одного є трагедією для іншого. Також Мина Мазайло є прикладом того, що щастя не завжди довготривале, і якщо воно зараз є у твоєму житті, то це не значить, що так буде завжди.

Особисто я переконана: щастя не так вже й важко знайти, воно постійно поруч із нами. Але в пошуках чогось масштабного ми просто не помічаємо його. Або навіть помічаємо, та надто пізно. Тому озирніться навколо…Можливо, ваше щастя десь зовсім поруч?!

Олена Терещенко,
студентка групи Ф-391

Немає коментарів:

Дописати коментар