24 листопада 2021

МЕДІА – ДИСПУТ «БЛОГЕРСТВО ТА ЗАКОН»


Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе!
Сократ

Соціальні мережі швидко стали невід’ємною частиною нашого життя. Важко навіть уявити прожити хоча б один день без інтернету. І це дійсно так, адже інтернет, соціальні мережі – це не лише розваги, а простір для навчання, саморозвитку та заробітку. Все це врегульовано на законодавчому рівні. Фрілансери одержують дуже непоганий дохід, що робить такий вид трудової діяльності цікавим та перспективним.

У світі все невпинно змінюється, як і змінюються наші погляди та вподобання. Раніше, члени сім’ї збиралися за чашкою чаю чи кави, читали газети і обговорювали останні події у світі. Зараз все частіше спостерігаємо тенденцію: люди занурилися у віртуальний світ. Критикувати їх? Однозначної відповіді не має, адже людина може використовувати соціальні мережі для свого саморозвитку, ведення власної справи. І це вже є реальністю.

Під час медіа –диспуту студенти спеціальності «Право» знайомилися із тонкощами ведення блогерства. Хочемо зазначити, що термін «блог» увійшов у наш лексикон 2014 року.


Майбутні юристи дослідили законодавчу базу, яка регулює цей новий вид діяльності. По суті, блогер є людиною, яка веде щоденник в інтернеті, публікує особисті фото, ділиться особистими враженнями та переконаннями. Як свідчить статистика, найчастіше блогерами стають підприємці, психологи, викладачі, юристи. Досить часто блогерство стає способом заробітку для жінок, які знаходяться у декретній відпустці.


Під час заходу, майбутні юристи досліджували наступні питання: чи потрібно блогеру реєструвати себе як ФОП, одержувати згоду на поширення інформації, реклами.

Окрім того, студентам дуже цікаво дізнатися про економічні переваги такої діяльності. Це й не дивно, адже реклама в Інстаграмі коштує від 500 грн. А тому, по суті, можна заробляти хороші гроші. Саме головне: грамотність, креативність, творчий підхід та знання маркетингу.


Окрім цього, учасники заходу знайомилися із тонкощами роботи блогерів, які працюють постійно та в основному навіть не мають вихідного дня. Блогер – це публічна особистість, яка постійно про щось розповідає. А чи готові Ви постійно бути на публіці? Чи готові ділитися найвідвертішим?


На медіа – диспут було запрошено відому блогерку м. Херсона, випускницю спеціальності «Право» Томенко Вікторію. Ще донедавна, Вікторія не могла й уявити, що буде займатися власною справою, проте з народженням дитини, думки змінилися. Вікторія та її донька стали відомі у соціальній мережі Instagram. Життя Вікторії є насиченим, а тому приємно спостерігати. Чим відрізняється Вікторія від всіх інших блогерів м. Херсона? Відповідь однозначна: ця молода дівчина – просто професіонал власної справи, адже у кожній її рекламі відчувається часточка душі та ейфорія від результату. Ця сім’я надихає всіх нас.

Вікторія наголосила, що майбутні юристи запросто можуть відчути себе у ролі блогерів. Юрист – це універсальний фахівець, який не тільки розуміється на законі, а й може донести інформацію до всіх інших громадян. Досить часто, громадянин, який вчинив правопорушення, наголошує про те, що не чув про зміни у законодавстві або просто не міг знати, що вчиняє щось погане. Таким чином, юристи – блогери зможуть підвищити рівень правової грамотності серед населення.

Далі студенти знайомилися із судовою практикою, адже блогерів також можна притягнути до відповідальності. А тому, блогерам особливо важливо розбиратися у законодавстві і розуміти потенційні ризики незнання законодавства!


Учасники заходу ще раз замислилися про важливість соціальних мереж і про їх потенційні можливості. Зараз, навіть школярі мріють стати блогерами, знімають відео і публікують у Tik-Tok, Youtube, набирають мільйони лайків, стають відомими.

Так, Сотніченко Артем, студент групи П-291 наголошує: "Обговорення було насиченим, справжнім диспутом. Моментами навіть здавалося, що це не звичайні студенти, більшості з яких навіть не має 18 років, а справжні досвідчені фахівці з права».

Студентам дуже сподобався формат заходу, адже ця тема для них є дуже актуальною.

Саме головне, потрібно не поринати у віртуальний світ на всі сто. Використовуйте соціальні мережі як реальну можливість для саморозвитку.

Коледж надихає і відкриває кожного із Вас!!!

Циклова комісія правознавства

Немає коментарів:

Дописати коментар