08 листопада 2021

Роздуми… Мужність виховується через опір труднощам


Труднощі загартовують характер, я в цьому переконаний. Як відомо: усе, що не вбиває, робить нас сильнішими.

Ще з давніх часів хлопчик, який народжувався в родині, повинен був проходити певні випробування, щоб визначити, чи буде він гарним воїном, чи зможе захистити свою родину і державу. Дуже показовими в цьому плані є традиції Спарти: якщо юнак не витримував труднощів, які перед ним поставали, то його скидували зі скелі. Пізніше в битвах, якщо воїн боявся, тікав з поля бою, то його ганьбили та вішали клеймо зрадника, від якого ніяк не відмитися. Тому треба було іти до кінця: або вмерти, або бути героєм.

Зараз світ змінився, але я б не сказав, що труднощів стало менше. Так, тебе ніхто не вижене з сім’ї та не скине зі скелі, але суспільство стало набагато жорстокішим. Тепер у житті з’являється скільки випробувань, що не кожна людина їх витримує. Мільйон на голову нікому не падає, щоб досягти мінімальних успіхів, людина повинна пройти всі кола пекла. Але коли приходить успіх, не треба складати руки та насолоджуватися життям. Проблеми можуть з’явитися неочікувано, та і люди, які захочуть запхати палки в колеса, будуть завжди. Тому, незважаючи ні на що, треба набратися мужності та сміливості показати всім, що ти не просто пляма в морі, а людина, яка досягла великих успіхів та впоралася з усіма труднощами.

Наприклад, я хочу стати підприємцем, але знаю, що це дорога, на якій ні повернути вбік, ні завернути назад не маю права. Тільки вперед до своєї мрії.

Таким чином, люди повинні загартовуватися змалку, а батькам треба виховувати своїх дітей як воїнів життя.

Ілля Лазаренко,
студент групи П-492

Немає коментарів:

Дописати коментар