24 листопада 2021

ФІНАНСОВІ ДЕБАТИ


Ефективне управління грошовими потоками є основою грошової культури. Людина не народжується із знаннями як правильно планувати, управляти своїми доходами і витратами. Цьому мистецтву треба навчатися.

Що ж краще: заощаджувати чи витрачати гроші? Студенти спеціальностей «Право» та «Фінанси, банківська справа та страхування» обговорювали ці хвилюючі питання під час дебатів.


До обговорення долучилася Наталя Костянтинівна Іванцова - суддя Херсонського міського суду.

Разом зі студенткою групи П-391 Бандурист Ілоною всі вирушили в історичну мандрівку до витоків походження грошей. Так, наприклад першими грошима можна вважати хутро звірів та їх м'ясо, а ще бивні слонів, мушлі, чай, каміння.


Дебати є публічним обміном думками між двома сторонами за обраною темою. Майбутні фахівці висловлювали позиції «за» чи «проти» щодо відомого вислову «Копійка – гривню береже».

Так, доводи позиції «ЗА» грунтувалися в основному на можливості накопичення грошей. Тобто, копійка за копійкою і буде сформовано капітал, який в подальшому можна досить вдало реалізувати чи вкласти.

Майбутні фінансисти охоче долучилися до обговорення, адже сфера економічних відносин саме для них. Гроші – потрібно витрачати з розумом. Кожна збережена гривня може стати реальною фінансовою можливістю для реалізації довгоочікуваної мрії чи навіть відкриття власної справи. Так, наприклад студенти ХКЕПФК ще навчаючись у коледжі, відкривають власні інтернет-магазини, займаються виготовленням солодких букетів тощо.

Не дарма говорять в народі, гаманець – це дім для грошей, в якому вони повинні почувати себе комфортно. Не потрібно боятися великих витрат, потрібно боятися маленьких доходів.

Під час обговорення позиції «ПРОТИ» майбутні фахівці говорили про наступне. Так, наприклад студентка групи П-391 Ляшко Дар’я визначає: «На мою думку копійка гривню вже не береже. Про це свідчить ситуація в нашій країні. Наприклад, відмова від випуску дрібних грошей дасть змогу щороку заощаджувати 30-40 мільйонів гривень, так говорять ініціатори грошової реформи. Не секрет, що карбування монет обходиться значно дорожче за номінал. Годі казати, скільки з ними, так би мовити, обігової мороки, адже монети належить відповідним чином обліковувати, приймати виручку від організацій та підприємств, зберігати тощо. Також слід відмітити те, що з нашими цінами в країні не можливо копійками назбирати на якусь мрію».

«Виступи учасників дебатів були дійсно аргументовані. Дуже добре, що студенти намагалися відстояти саме свою позицію. Адже в майбутньому, ви не знаєте чию позицію потрібно буде зайняти. Не бійтеся дебатувати, слово – це потужний інструмент» – говорить Наталія Костянтинівна.

Далі, майбутні юристи і фінансисти взяли участь у бізнес – грі «Мої гроші – моя незалежність». Так, наприклад у вас є 30000 грн. Як Ви вирішите їх витратити? І чи взагалі будете витрачати?

Найкраще з цим завданням впорався студент групи Ф-291 Усоян Нікіта, який 10000 грн. витратить на подарунки для своїх рідних, 10000 грн. покладе до сімейного бюджету, 70000 грн. оплатить за навчання у коледжі та 3000 грн витратить на власний розсуд.


Дебати закінчилися, а студенти ще довго ділилися враженнями. Адже не так просто висловити свою позицію лише за 1 хв. та перед самим суддею. Для майбутніх фахівців – це ще один крок до професійного успіху, адже комунікабельність, здатність висловлювати чітко свою думку цінить сучасний роботодавець.


Тому давайте не витрачати марно свої кошти і пам’ятайте, що найкраще витратити їх на розвиток, враження, а не на речі, мінімізуйте бездумні витрати. Найкраща інвестиція – вклад у своє майбутнє.

Фінансового успіху Вам студенти!!!

Циклові комісії правознавства та 
обліково-фінансових дисциплін

Немає коментарів:

Дописати коментар