09 січня 2023

Уроки мудрості і доброти від духовного наставника


«Ви не можете стати святим, не став спочатку людиною»
св. Шарбель Махлуф

Швидко минає час. Змінюємося і ми. Замислюємося, для чого живемо на цьому світі? Як укріпити і не втратити себе? Як побудувати відносини з іншими людьми для добра та взаєморозуміння? Як і де шукати наснагу для життя в часи випробувань? Саме над цими питаннями ми розмірковували під час зустрічі з настоятелем храму Св. Варвари отцем Олегом! Для нас такі зустрічі – велика радість, адже душа висвітлюється від спілкування з мудрою людиною.
Багатьох хвилює питання, де брати сили для того щоб рухатися вперед. Та і, взагалі, куди треба рухатися? Тобто, варто замислитися на тим, про що ми мріємо. І пам’ятати, що успіх не приходить самостійно, ти сам маєш бути джерелом цього успіху: мріяти, ставити цілі і маленькими кроками просуватися вперед до мети.

Отець Олег навів цікавий приклад.

Нещодавно у футбольному світі сталася неймовірна подія - збірна Аргентини в абсолютно фантастичному матчі на грані якоїсь «галактичної гри» виграла за серією пенальті у команди Франції і стала чемпіоном світу. Відео, як капітан футбольної команди Мессі підіймає кубок над головою, бачив весь світ. І всі вболівальники аплодували стоячи прославленому футболісту. Може здатися, що ця перемога далась легко (ну хто з нас в дитинстві не ганяв м’ячик у дворі). Але мало хто з професіоналів розповість про шрами на колінах, пальцях ніг, переломи, кісткові викривлення тощо. Виявляється, що красивий футбол – це дуже важка робота з ризиком для здоров’я. І коли ми дивимося на славетного Мессі, який тримає кубок над головою, ми повинні розуміти, що ця людина 14 років йшла до цієї перемоги. І кубок – не просто мета, а символ його становлення як професіонала, спортсмена, людини вартував того, щоб віддати сили, здоров’я, час, значну частину життя.

Отже, знайдіть свою особисту мету і починайте діяти як людина, яка бере на себе відповідальність за власне життя.

І ось на цьому етапі варто замислитися над способом досягнення мети. Мабуть ці два стани відомі усім: досягнути успіху на зло комусь, або діяти в ім’я любові. Коли ми робимо «на зло» - це не допомогає нам стати насправді щасливими людьми. Ми схожі на Скруджа з повісті Чарльза Діккенса, який жив заради своїх грошей і не помічав інших людей навколо. А ось метод «з любов’ю», і насправді, дає очікуваний результат. До цікавого експерименту долучилося керівництво компанії Boeing. Вони вирішили застосувати метод доброзичливого впливу на робітників, і коли через три роки провели соцопитування та аналіз економічних показників росту компанії, виявилося, що, люди були готові працювати більше, не вимагаючи додаткової заробітної плати. Їх зацікавленість в результаті роботи та ентузіазм зростали. Висновок простий - в любові людина готова дати більше!


Коли зустріч вже добігала кінця ми запитали отця Олега:

- Яка була у Вас мотивація прийти до нас?

- Дуже проста. По-перше, я не можу жити без спілкування. По-друге, я хочу ділитися досвідом свого життя, щоб ви не придумували велосипед, в той час як люди вже давно винайшли його. Була в Херсоні така почесна людина як Борис Олександрович Нестеров, який дав мені пораду: «Ніколи не будуйте свою історію на кістках минулого покоління, будуйте історію на їх плечах». Спілкуючись з вами, я хочу, щоб ви свою історію будували на плечах моїх, ваших викладачів, батьків, ваших наставників. Користуйтесь багатством нашої культурної духовної спадщини. Не думайте, що десь там краще. Ми маємо багатий духовний досвід поколінь. А без духовності неможливо бути людиною. Скажу відверто, на мою думку, будь-яка релігія: християнство, мусульманство, іудаїзм, або інша дарує людині можливість стати людиною.

Тому що релігія має в основі три стовпи життя:

- віру (в Бога, в сім’ю, в себе, в друзів…);
- надію (орієнтир….адже коли людина втрачає надію, вона втрачає себе);
- любов (не ту, про яку ми часто говоримо….людська любов завжди вибіркова. Мова йде про найвищу любов –безумовну, безкорисливу, без очікувань…саме так нас любить Господь, навіть тих, хто, на нашу думку, не заслуговує цього!

Дякуємо нашому шановному гостю за мудрість і науку. Так важливо накреслити для себе високі цілі, але важливіше за все стати людиною. Не так складно бути гарними студентами, хорошими друзями, добрими дітьми в сім’ї, братами, сестрами, відповідальними батьками у майбутньому. Станемо просто людьми, які люблять свою землю, свою державу, свій народ, які поважають інших! Вклонитися захисникам, бо немає вищої служби перед Богом ніж захищати свою Батьківщину! Нам потрібно бути людьми і розуміти, що ти - для світу, а не світ - для тебе.

Катерина Буга
Ірина Качуровська

Немає коментарів:

Дописати коментар