01 лютого 2012

Молодь - проти корупції!

   За ініціативи Всеукраїнської молодіжної організації в місті Одесі відбувся Південноукраїнський молодіжний форум «Молодь проти корупції», делегатами і активними учасниками якого стали студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу.
   Метою проведення цього заходу було бажання виявити найгостріші прояви корупції у різних сферах суспільного життя та внести пропозиції щодо знищення тенденцій щодо поширення цього явища в нашій країні.
  
Україна є ще досить молодою державою, хоча з багатою, цікавою та складною історією. А тому сьогодні не буде дивним спостерігати різні суспільні явища, що носять як позитивний, так і негативний характер. Сьогодні економічний та політичний стан нашої держави є досить крихким. Адже ми знаходимося на такому етапі розвитку, коли країна може захлинутися у цьому коловороті подій. Одним із негативних факторів, який властивий Україні, є корупція.
   Тому організація таких заходів свідчить про бажання молоді брати участь у вирішенні питань, пов’язаних з корупцією в Україні, зокрема в економічній, освітній, медичній та інших сферах.
На форумі присутні мали змогу дізнатися більше про саму суть такого явища як корупція, про сфери її поширення, причини та прояви. Потім студенти мали змогу обговорювати дане питання. Студенти активно дискутували та вносили плідні пропозиції щодо подолання корупції в Україні. Найактивнішими серед наших студентів, які взяли участь обговоренні були Кошелева Олександра, Хом’як Вікторія, Яворська Анастасія.
   Подібні форуми окремо відбулися за участю студентів Східного, Західного та Центрального регіонів. Від усіх чотирьох форумів було обрано делегатів, які повинні були виступити з пропозиціями щодо вирішення даного питання на території України.
   Для систематизації пропозицій та варіантів шляхів усунення корупції представники усіх регіонів зібралися на Всеукраїнський форум «Молодь проти корупції», який відбувся у місті Києві 6 грудня 2011 року.
   Представниками з м. Херсона стали саме студенти кооперативного економіко-правового коледжу.
   Форум проходив за сприяння державної служби у справах сім’ї, молоді та спорту. Після виступів учасників з доповідями від регіонів було складено єдиний маніфест щодо шляхів подолання корупції з пропозиціями від молоді провідних навчальних закладів. У цьому документі було визначено рейтинг 10 найгостріших, найважливіших і найпоширеніших проявів корупції, з якими потрібно боротися:
1. Тотальна корумпованість українських судів робить законослухняних громадян беззахисними, закон нікчемним, а злочинців безкарними.
2. Корупція знищує здоров’я нації, оскільки робить можливим повсюдне й безкарне хабарництво лікарів, не забезпечує захисту громадян від шкідливих речовин у продуктах, захищає виробників алкоголю і тютюну.
3. Тотальне хабарництво в органах прокуратури позбавляє захисту прав громадян на важливі суспільні інтереси; торгівля винятковими повноваженнями перетворює працівників прокуратури на спільників злочинців.
4. Наркотики в Україні можна безперешкодно купити й продати - вони під прикриттям працівників правоохоронних органів.
5. Корупція не дає можливості легально будувати успішний бізнес, відлякує інвесторів, перешкоджає створенню нових робочих місць і заганяє підприємців у тінь.
6. На важливі посади в органах державної влади приймаються особи виключно внаслідок реалізації корупційних домовленостей.
7. Корупція забезпечує безперешкодний підкуп виборців на виборах, фальсифікацію їх результатів, що в підсумку приводить до влади негідних людей.
8. Корупція знищує природу й позбавляє пересічних громадян права на вільний доступ до природних об’єктів (водойм, лісів).
9. Тотальна корумпованість працівників Управління Державтоінспекції МВС України зумовлює високу кількість смертей невинних людей і виховує у громадян толерантне ставлення до беззаконня.
10.Народні депутати голосують чужими картками, чим нівелюють волевиявлення народу й демонструють приклад безкарного порушення Конституції України.
   Було вирішено направити даний документ в органи державної влади для врахування думки молоді й переходу до рішучих дій.

   Потрібно сподіватися, що всі зусилля, яких доклала українська молодь будуть затрачені недарма. Адже боротися з даним явищем необхідно, і особливо на сучасному етапі розвитку нашої держави. Адже корупція – це явище, яке з’являється раптово, яке славиться великою кількістю своїх різновидів та їх швидкою появою. Йому також властиві короткий термін адаптації до існуючих умов та непередбачувані наслідки. А тому необхідно перейти до дій, які будуть запобігати даному явищу і робити все можливе, щоб знищити будь-які прояви корупції.
Щасливе майбутнє – це майбутнє без корупції!


Віка Хом’як,
студентка групи П-291

Немає коментарів:

Дописати коментар