27 травня 2014

Майбутнє держави в руках молоді

Усім відомо, що економіці нашої країни потрібні реформи. Останнім часом в усіх засобах масової інформації йдеться про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Тому не дивно, що студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, бажаючи краще дослідити це питання, брали участь у семінарі за участю іноземних гостей із посольств Великобританії та Королівства Нідерландів Марком Хейлієром та Геррі Вільямс, уповноваженого з питань євроінтеграції Валерієм П’ятницьким, членами компанії СТА, представників обласної адміністрації, Торгово-промислової палати, херсонських фермерів та бізнесменів.

Головним завданням зустрічі було роз’яснення переваг від торгівлі з країнами ЄС та можливостей експорту в них українських товарів. Марк Хейлієр аргументовано довів вигоду європейської інтеграції для нашої країни. Адже до Євросоюзу входить 28 країн, і тому чисельність населення у них в 11 разів більше, ніж в Україні. Звичайно, такий підхід до вітчизняної економіки вимагатиме значних зусиль і коштів, адже українським підприємствам потрібно модернізуватися, щоб відповідати вимогам стандартів ЄС на товари.
Усі присутні дійшли висновку, що запровадження нових правил торгівлі є інвестицією в майбутнє. Це відчуватиметься завдяки високій якості продуктів, зменшенню забруднення довкілля тощо. До того ж, українські компанії зможуть конкурувати на світовому ринку, буде запроваджений безвізовий режим із багатьма європейськими країнами.
Протягом семінару присутні в залі ставили багато різних запитань іноземним гостям, на які отримали ґрунтовні відповіді. Студенти нашого коледжу не залишилися осторонь і теж цікавилися перевагами від угоди про зону вільної торгівлі. Зокрема, дізналися, що можна працювати за кордоном після року практики та випробувального терміну, маючи диплом українського вузу. Також зможуть укладати договори з країнами ЄС не лише великі підприємства, а й фірми малого та середнього бізнесу. Причому ввізні мита будуть скасовані на імпортовані товари, буде відкритий доступ до ринків третіх країн.
Ця зустріч наштовхнула студентів нашого коледжу на роздуми, адже саме їм, майбутнім фахівцям і керівникам підприємств, впливати на економіку країни, будувати зв’язки з сусідніми державами, стати гідними спадкоємцями кращих українських традицій.

Автор статті – Назарова Ю.А., викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар