19 травня 2016

Бережи здоров’я з молоду

 «Людина у сучасному світі може зіштовхнутися з безліччю проблем, але дорожче здоров’я нічого не існує», - саме з такої фрази розпочала спілкування з молоддю ….


 Важко  не погодитися, тим більше, коли мова йде про таке важке захворювання, як СНІД. Здається, людство знає про цю хворобу все – способи ураження, шляхи передачі, зони ризику – проте методів її ефективного лікування не знайдено до цього часу. А тому в боротьбі з цією недугою  діє основне правило медицини: хворобу краще попередити…

 Так  наскільки ж «озброєна» молодь у протистоянні з таким серйозним ворогом – чумою  ХХ, а тепер вже і ХХІ століття? Як уберегти себе та своїх рідних від неї? Чи кожен, як завжди, думає, що проблема може стосуватися кого завгодно, тільки не його? Саме ці серйозні запитання обговорювалися з першокурсниками.

 Анкетування показало: студенти дещо знають про ВІЛ та СНІД, але не усвідомлюють, наскільки це може бути небезпечно для кожного з них. Адже  навіть дотримуючись усіх профілактичних засобів, не можна бути застрахованим, наприклад,  від лікарської помилки під час переливання крові чи на сто відсотків упевненим  у безпечності статевих стосунків. А тут молодь якраз у групі ризику – про це свідчать вражаючі статистичні дані.

 Це змусило замислитися…Тому в аудиторії панувала тиша – студенти обмірковували кожне слово, сказане спеціалістом, задавали запитання, щоб почути пряму та відверту відповідь від фахівця, а не «всезнаючих» однолітків на вулиці.

 Спілкування закінчилося переглядом документального фільму про способи захисту  свого здоров’я.  Адже берегти  його потрібно з юних літ і пам’ятати, що тільки у здорових батьків можуть народитися здорові діти. Проста істина: міцне здоров’я, не зруйноване ні шкідливими звичками, ні хворобами, дасть людині можливість самореалізуватися, повноцінно існувати та отримувати задоволення від кожної прожитої хвилини.

Альона Таран, студентка групи Т-191
Олена Шишко, студентка групи БМ-191
Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар