22 вересня 2016

Висока правова культура – шлях до демократії

 

   14 вересня у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі  відбувся інтелектуально-правовий турнір, присвячений Міжнародному Дню демократії. Нагадаємо, що Генеральна асамблея ООН запровадила відзначення Міжнародного Дня демократії 15 вересня. У інтелектуальних змаганнях взяли участь шість команд першокурсників: «Eclipses generation» (П-192), «Патріоти» (ФМ-191), «Правознавці» (О-191), «Українці» (ПР-191), «Королі юриспруденції» (Р-192), «Слуги Феміди» (Т-191). І забігаючи наперед повідомимо, що амбітна назва команди майбутніх рестораторів «Королі юриспруденції» була підтверджена відмінною грою і перемогою, яку відзначали Марина Бачук, Вікторія Бухній, Олена Мірошниченко, Сергій Лавренюк.

   А втім повернемося до гри, яку оцінювало компетентне журі у складі Олени Марчук, заступника начальника відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, представників клубу правознавців «Феміда» Тімуш Кристини і клубу «Ерудит» Луткова Максима. Команди  змагалися у шести конкурсах: «На старт», «Чарівна скринька», «Музичний марафон», «Питання від клубу «Ерудит», «Показуха».


   Після першого конкурсу, під час якого треба було дати якомога більше правильних відповідей за 30 секунд кращими були ресторатори, за крок від них  -  майбутні юристи. Втім боротьба тільки розпочалася. У другому конкурсі треба було за описом назвати предмет, що знаходиться у скриньці. Найлегше виявилося  назвати символ неупередженості  богині правосуддя Феміди ( Ви теж знаєте, що це пов’язка, чи не так?). Третій конкурс виявися найрезультативнішим для всіх команд і знову довів, що українці люблять і знають народні пісні і навіть можуть перерахувати всі правопорушень, про які у них повідомляється: крадіжка, неправдиві свідчення, пошкодження майна, обмеження свободи, вандалізм, порушення прав людини і навіть кіднепінг, вбивство… І в цьому конкурсі першість захопили майбутні юристи  з команд «Eclipses generation» (П-192)  та «Українці» (ПР-191). 5 запитань у форматі спортивного «Що? Де? Коли?» довели, що студенти намагаються думати нестандартно і разом шукати правильну відповідь, користуючись не лише знаннями, а й інтуїцією. Усі команди змогли відповісти, що з демократичною державою вони пов’язані громадянством, а не підданством.


   Останній конкурс виявився вирішальним і найбільш емоційним. Намагання показати жестами терміни, пов’язані з правом, викликали здивування, сміх і … блискавичну реакцію команд «Патріоти» (ФМ-191) та «Королі юриспруденції» (Р-192), які й перемогли у цьому конкурсі.


   У результаті напруженої боротьби  до трійки переможців ввійшли «Королі юриспруденції» (Р-192) – І місце, «Eclipses generation» (П-192)  - ІІ місце, «Українці» (ПР-191) – ІІІ місце.


   Вітаємо всіх учасників інтелектуально-правового турніру, які довели, що молодь в Україні має необхідні знання, щоб активно брати участь у демократичних перетвореннях, адже без активних громадян демократія існувати просто не може.
Ольга Сокальська, керівник клубу «Ерудит»

Немає коментарів:

Дописати коментар