15 березня 2017

Нас всіх єднає мова рідна…


Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови,
не може й сам викликати поваги до себе.
Олесь Гончар

 Щорічно у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі відзначається  Міжнародний день рідної мови.  Уже стало доброю традицією зустрічатися цього дня в актовій залі на Мовних розвагах. Як правило, до святкування долучається багато охочих, бо це чудова нагода не лише вшанувати рідну мову, а й розширити свій кругозір, отримати масу позитивних вражень від натхненної гри команд, дати вихід своїм емоціям, погаласувати, вболіваючи за улюблену команду, взяти участь у конкурсі для глядачів і, врешті-решт, наїстися призових цукерок. Студентський колектив навчального  закладу багатонаціональний, але свято вшанування української мови полюбилося всім. І не лише тому, що це державна мова нашої країни, це мова землі, яка стала рідною, бо ти проживаєш на ній, це одна з наймилозвучніших мов світу, це той фактор, який об’єднує нас усіх – громадян України.
 Цього року у дружньому поєдинку зійшлися команди першого курсу -  П-192,  ПР-191, Р-192, О-191, ФМ-191, Т-191. Перебіг гри оцінювало компетентне журі у складі викладача української мови та літератури Байбузи Наталії Павлівни, переможниці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу творчих робіт імені Тараса Шевченка та конкурсу знавців української мови імені  Петра Яцика - студентки групи Р-291 Таран Анастасії, а також багаторазового учасника  вищезазначених конкурсів, студента групи П-291 Вахеровського Родіона.
 Конкурсна  програма складалась  із чотирьох етапів, що вимагали від учасників широкої ерудиції, кмітливості, спостережливості, досконалого знання не лише мови, а й традицій, звичаїв, історії українського народу.  Протягом змагань усі команди виявляли надзвичайну активність та неабияке прагнення до перемоги, а кульмінацією усього цього дійства став другий конкурс – українознавча вікторина, коли дух суперництва досяг апогею (просто зашкалював).
 Така активність конкурсантів викликала деякі труднощі при підрахунку балів, але я, як один із членів журі, мушу сказати, що результати були найнеупередженішими.
 Перемогу в цьому напруженому протистоянні вибороли студенти групи П-192. Друге місце посіли майбутні ресторатори – група  Р-192, а почесне третє місце здобула команда групи ПР-191.


Родіон Вахеровський, 
студент групи П-291

Немає коментарів:

Дописати коментар