19 червня 2017

Виробнича практика для студентів спеціальності Правознавство

Ті сумніви, які не дозволяє вирішити теорія,
дозволить тобі вирішити практика.

- Людвіг Фейєрбах

Відповідно до навчального плану кожного року студенти четвертого курсу проходять виробничу практику. Іноді дуже складно зорієнтуватися з майбутньою професією і виробнича практика є невід’ємною складовою частиною підготовки майбутніх спеціалістів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу. Студенти самі вибирають бази практики, а викладачі коледжу та керівники практики за потреби можуть скерувати їх на відповідні установи та організації, з якими у нашого навчального закладу укладено угоду про співпрацю.


Нещодавно я була присутня на конференції, присвяченій захисту виробничої практики. У конференції брали участь та ділилися досвідом студентки груп П-401 та П-491 – Залевська Катерина, Тімуш Христина, Гончарова Вікторія та Давидова Олександра. Майбутні юристи, студенти  четвертого курсу розповіли про свої успіхи та труднощі. Кожен учень міг задати питання учасникам конференції, дізнатися щось нове про обрану спеціальність.


Бази практики були досить різноманітними. Наприклад, Олександра Давидова (група П-401) працювала у Новобурзькій районній державній адміністрації Миколаївської області. Студентку дуже зацікавила робота юридичного відділу, а саме така процедура, як правова експертиза – вивчення і перевірка відповідності чинному законодавству документів та окремих їх частин. Також вона дослідила роботу Державного центру зайнятості, який займається соціальним захистом населення. Під час роботи стало зрозуміло, що усі дисципліни, які вивчаються у коледжі є дуже важливими у майбутній професійній діяльності.

Гончарова Вікторія (група П-491)  обрала не менш цікаве місце практики – Апеляційний суд Херсонської області та Суворовський відділ Державної Виконавчої служби у місті Херсон. Кожного дня студентка відвідувала судові засідання, знайомилася з організацією та системою роботи суду, дізналася про особливості ведення судової статистики та судового архіву. Вікторія вважає, що діяльність Апеляційного суду є досить продуманою і не має особливих недоліків, судові засідання проходять швидко та організовано.


Місцевий суд міста Херсона – це перша судова інстанція, до якої звертаються громадяни. Там проходила практику студентка групи П-401 Залевська Катерина. Довгий час вона вивчала апарат суду, здійснення судочинства, здобула навички роботи з процесуальними документами, оформляла повістки тощо. Дівчина провела власне дослідження з кількості справ, які надходять до суду. Цікаво було дізнатися, що найпоширенішими є цивільні справи. Найчастіше громадяни звертаються з сімейними спорами, задля  розірвання шлюбу. Найскладнішим для Катерини було використати теорію на практиці, але практичні заняття, які були проведені у коледжі допомогли подолати усі труднощі.

Христина Тімуш здійснила свою мрію, зайнявши посаду помічника адвоката, у приватному бюро Петрової О.О. Вона ознайомилася з професійною діяльністю адвоката: особливістю прийому громадян, надання консультацій, складання позовних заяв, скарг, представництво громадян у суді. Найбільше дівчину вразили судові засідання, на яких повністю розкривається суть роботи адвоката. Але після проходження практики Христина дійсно зрозуміла всі складнощі, з якими вона може зіткнутися у майбутній професійній діяльності.

Керівники виробничої практики Козаков С.Я і Аппазова С.В.  додали до виступу студентів декілька порад студентам третього курсу. У майбутньому потрібно не тільки володіти необхідними знаннями, а й бути дисциплінованими, уважними та дослухатися до викладачів та роботодавців.

Захід виявився дуже пізнавальним для мене та моїх одногрупників. Завдяки конференції кожному з нас стало зрозуміло, що є багато недосліджених питань. У подальшому ми маємо поглибити свої знання та удосконалити навички для успішної роботи в різних галузях юриспруденції.  Отже, я зрозуміла, що зарекомендувавши себе гідно, можна вихопити щасливий квиток у майбутнє і зайняти омріяну посаду!

Студентка групи П-391
Качуровська Анастасія

Немає коментарів:

Дописати коментар