18 березня 2019

Чи багато ти знаєш про Україну та її мову?


21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, і звичайно студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу не могли оминути увагою цю подію. Відбулися захопливі змагання між студентами груп П-191 і П-192 у квізі «Україніка». У напруженій боротьбі усі студенти, поділені на команди по п'ять чоловік, доводили, що знають сучасну українську музику, відомих людей, пам'ятають народні прислів’я і приказки. 

Дев'ять команд стали до боротьби за солодкий приз: «Калина», «Україна», «Бонаква», «Файні дівчата», «Ідея є», «Героям слава», «Тичиночки», «Команда», «Херсонці». Результати першого конкурсу показали, що боротьба буде непростою. Команди «Ідея є» та «Героям слава» змогли правильно назвати усіх відомих українців, імена яких є омонімами до речей, споруд, явищ, в тому числі й Миколу Куліша - драматурга і кашу, Архипа Люльку – конструктора ракетних двигунів і дерев’яний виріб. Другий конкурс вимагав не тільки знання українських прислів'їв і приказок, а й уміння підібрати антоніми до наведених слів так, щоб створити прислів'я. Наприклад, «дурощів й безоплатно так продаси» перетворюється на» розуму і за гроші не купиш» ( що все ж таки правда!) 


Перед третім конкурсом з’являється лідер – команда «Ідея є», але попереду ще половина квізу. Тож наступне завдання було для меломанів: подивитися п'ять уривків з кліпів сучасних українських виконавців на слова класиків української літератури і впізнати їх(найперше співаків, а за додаткові бали й авторів слів). Тут лідерство перехоплює команда «Тичиночки». 

Наступний конкурс – Шокораунд викликав чи не найбільше емоцій: всі команди відповідають на питання у форматі спортивного «Що? Де? Коли?» і борються за додатковий приз – шоколадку. Якщо команда дає неправильну відповідь, вона вибуває з боротьби за солодкий приз, але продовжує відповідати, щоб заробити бали. Вже після першого запитання з дев’яти команд залишається лише три претенденти на шоколад, які здогадалися, що сарацинським пшоном називали в Україні рис. Третє запитання принесло перемогу команді «Українці», які із задоволенням поласували смаколиками. 


А втім боротьба за перемогу у квізі триває, і на останньому запитанні визначається переможець: ним стала команда «Тичиночки» з групи П-191- п'ять чарівних і розумних дівчат. Вітаємо переможців! 

Бажаємо усім учасникам й надалі відкривати для себе Україну та її мову! 

Ольга Сокальська, викладач 

Немає коментарів:

Дописати коментар