24 квітня 2015

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…»

Нещодавно студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу організували поетичний вечір, присвячений ювілею видатної української поетеси Ліни Костенко, якій 19 березня цього року виповнилося 85 років.


Усім відомо, що основними принципами її творчості були і залишаються чесність, гідність та віра у справедливість. Дійсно, Ліна Василівна у своїх поезіях сміливо говорить про те, що її хвилює, від чого болить душа, і висловлює свої думки вона талановито, по-своєму, по-жіночому рішуче:
Доборолися! Добалакались!
Досварилися, аж гримить!
Україно, чи ти була колись
незалежною хоч на мить:
від кайданів, що волю сковують,
від копит, що у душу б'ють,
від чужих, що тебе скуповують,
і своїх, що тебе продають?!
Під час поетичного вечора студенти коледжу шукали відповіді на злободенні питання сучасності, замислювалися над власними діями, словами. З цього приводу одразу пригадується афоризм англійського філософа Френсіса Бекона: «Читай не для того, щоб сперечатися й спростовувати, не для того, щоб приймати на віру, і не для того, щоб знайти предмет для розмови, але щоб мислити і міркувати.» Дійсно, поезії Ліни Костенко – неперевершеного митця слова – незвичайні, прекрасні, художньо довершені, філософські, актуальні.
Ведучими цього вечора були учасники гуртка ораторського мистецтва Боклах Світлана і Чайка Сергій – майбутні фінансист і правозахисник.
Студенти коледжу щиро і проникливо читали поезії Ліни Костенко на різноманітні теми. Демидову Денису – майбутньому юристу – припав до душі вірш ювілярки «Пишіть листи і надсилайте вчасно», адже знаходячись далеко від батьківського дому, розумієш, як важливо не втрачати зв’язок з батьками, турбуватися про найрідніших людей. А студентка ІІ курсу товарознавчого відділення Задорожня Вікторія з ніжним трепетом прочитала поезію Ліни Василівни під назвою «Світлий сонет».
Творчість Ліни Костенко надихнула студентів коледжу на створення власних поезій, які пролунали у виконанні авторів. Теми, які хвилюють сучасну молодь, різноманітні: війна на Сході, любов до батьків, рідної землі, і кохання. Щиро, без фальші ділилися своїми почуттями студентка І курсу бухгалтерського відділення Кузьменко Ольга та студент 4 курсу коледжу Мітяєв Сергій про сімейні цінності та материнську любов у своїх віршах «Родина – сенс мого життя» і «Тут починається моя Україна».

Щемливо, аж до мурашок під шкірою пролунав вірш дипломанта обласного конкурсу «Поетичний камертон Ліни Костенко», майбутнього ресторатора Кравченко Надії «Ти знов здригнулась, земле моя рідна» про події на Донбасі, якій нікого не зміг залишити байдужим до цієї теми.

Про що б не писала поетеса, на першому місці для неї завжди були проблеми морального вибору, з якими часто стикаємося всі ми. Важко передбачити, куди поведуть нас життєві дороги, але кожен мусить гідно пройти свій шлях. Адже «життя, на думку Ліни Костенко, – велика ковзаниця, кому вдалось, не падавши, пройти?». Хотілося б, щоб ці падіння не були болючими і не руйнували душу.

Не випадково поетичний вечір завершився піснею на слова поетеси «І все на світі треба пережити» у виконанні студентки І курсу, майбутнього бухгалтера Анжеліки Щербини, яка, незважаючи на свій юний вік, змогла передати всю глибину і філософський зміст твору, пробудила своїм співом у присутніх студентів думки про вічні моральні цінності, про те, що людина повинна прожити на землі не даремно, уміти боротися і долати перешкоди.
Творчість Ліни Костенко спонукає читачів творити добро й ставати на перешкоді злу й несправедливості, обрати гідний шлях у житті.
Викладач коледжу, Назарова Ю. А.

Немає коментарів:

Дописати коментар