25 жовтня 2016

Значення бухгалтерського обліку у професійній діяльності бухгалтера

 Багато студентів, вивчаючи бухгалтерський облік, обурюються, навіщо вивчати право? Однак кожне рішення, яке приймається бухгалтером, ґрунтується на комплексі нормативно-правових документів. Оскільки сучасна законодавча база постійно змінюється, а положення деяких документів суперечать або не відповідають один одному, сучасному бухгалтеру необхідні базові знання з права. Це допоможе йому краще орієнтуватися в правових питаннях щодо здійснення господарської діяльності.

 На великих підприємствах, як правило, є юридичний відділ або укладається договір про співпрацю з юридичною фірмою. Проте, якщо підприємство є малим, бухгалтер змушений самостійно орієнтуватися в правових питаннях. Крім того, навіть якщо на підприємстві створена юридична служба, бухгалтер разом з юристом може брати участь у більшості судових процесів за позовами підприємства до контрагентів щодо відшкодування збитків, штрафних санкцій. Він також бере участь у договірній роботі, не тільки визначаючи обсяги фінансових ресурсів, але і прораховуючи найбільш оптимальні для підприємства варіанти договору.

 Саме тому і виникла необхідність у проведенні спільного засідання клубів: правознавців «Феміда»  та  учасників «Баланс-клуб». Для кращого розуміння реалій сучасного бізнесу, засідання вирішили провести у форматі конкурентної боротьби двох підприємств : юридичної фірми «Феміда» та аудиторської компанії «БУХ». Учасники вирішували ситуаційні завдання з якими кожного дня зустрічаються підприємства: здійснення державної реєстрації підприємства, складання фінансової звітності та укладання господарських договорів.


 На даний захід запросили приватного адвоката Петренко Н.О. та головного бухгалтера, випускницю Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу Лазаренко І.О., які проаналізували відповіді учасників клубів та надали корисні поради : «Вимога щодо правових знань бухгалтером не означає, що він повинен досконально вивчити норми законодавства. Йому достатньо розуміти схему положень законодавчих документів і вміти їх застосувати на практиці в умовах конкретної господарської операції.»


 Майбутні бухгалтери зробили висновок, що для них досить важливим є знання правових засад здійснення господарської діяльності, вміння знаходити нестандартні і одночасно законні рішення, які дадуть можливість бути конкурентоспроможними на ринку праці та отримати підприємству прибуток.

Чайка Сергій, студент групи П-491

Немає коментарів:

Дописати коментар