19 вересня 2017

Наші за кордоном або херсонці на стажуванні у Болгарії


 Ми дуже хвилювалися за групу наших хлопців і дівчат, які вирушили на стажування за кордон. Адже це не просто мандрівка: наші студенти їхали працювати. Сьогодні можна поділитися враженнями і підвести підсумки. Доля і вибір організаторів розкидали наших мандрівників у різні курортні центри на узбережжі: Фурсенко Владислав, Грисенко Жанна, Пухкало Тетяна потрапили до Приморско,  Філатов Артур та Остапчук Ірина  до міста Варна, а Качуровська Анастасія до північної Албени. Звісно, життя диктує своє. Не завжди все складається так, як очікуєш. Але з Божою допомогою, вірою у власні сили і бажанням наші студенти найкращого результату: отримали чудові характеристики з готельно-ресторанних комплексів, в яких працювали. Їм запропонували  наступного року укласти вже трудовий договір не стажера, а працівника, з достойною заробітною платою. Робота була нелегкою, наші працювали і помічниками кухарів, і прибиральниками, а Ірина Остапчук мала більш цікаву роботу адміністратора, завдяки  досконалому володінню англійською мовою, яке вона підтвердила під час співбесіди. Ось про що розповіли наші студенти. Умови проживання і харчування. Проживання і харчування повністю забезпечує приймаюча сторона, що дуже допомагає економити кошти, адже ціни в магазинах європейські. Медична допомога у разі необхідності надається безкоштовно.

 Робота. Головне усвідомити мету стажування – отримати досвід роботи за кордоном, навички спілкування іноземною мовою, навчитися взаємодіяти з іноземцями,  і нарешті, зрозуміти, чого ти вартий. Працювали відповідно трудового договору, з встановленим графіком роботи і вимогами. В Європі все чітко: запізнився – штраф, не прийшов без поважної причини – штраф, невиконання вимог керівництва – штраф, серйозне порушення договору  – депортація. Проте, якщо робитимеш свою справу чесно і відповідально, отримаєш нагороду: по-перше, повагу і добре ставлення колег, відпочиваючих, по-друге, кращі пропозиції від адміністрації курорту і запрошення на роботу на наступний рік. А ще приємний бонус – заробітна плата. До речі, цікава тема. Гроші поступають на міжнародну карту, яку відкривають у Болгарії, причому в кінці наступного місяця, в середньому, це 250 євро, плюс 25 євро на продуктову карту, яку можна отоварити у визначених магазинах (наприклад Metro, Billa) на території Болгарії.

 Спілкування. Знати іноземну мову треба! Це значно полегшує виконання службових обов’язків,  допомагає у спілкуванні.  Крім того знання іноземної мови дає можливість отримати додаткові гроші. Тим більше, якщо в планах такі країни для стажування як  Туреччина, ОАЕ, США та інші. Адже володіння мовою – перше питання в анкеті.

 Дозвілля. Найбільш приємна частина подорожі. Всі працювали 6 робочих днів (бажання підзаробити: шостий день оплачується за збільшеним тарифом), тому одного вихідного дійсно було замало, щоб побачити все, що хотілося. Але Софія, Бургас, старовинний Несебр стали відкриттями для наших мандрівників, а дехто, навіть, потрапив до Стамбулу і Бухаресту. Але найбільше задоволення подарувало море: таке чисте і тепле з чудовими пляжами і гарними краєвидами. Наші мандрівники зустріли багато нових друзів, своїх земляків, які допомагали один одному просто тому, що вони – українці.

 Уроки. Ця подорож змінила кожного: додала впевненості і сміливості, віри у власні сили. Навчила не панікувати, не боятися, а працювати, діяти  і йти до своєї мети. Після роботи за кордоном студенти дізналися багато нового про Болгарію, навчилися спілкуватися з різними  людьми, представниками інших культур і національностей, знайшли нових друзів по всій Україні та за кордоном. Зрозуміли, що вдома їх виховували і вчили недаремно! Саме за це велика вдячність рідному коледжу!

 Після повернення на Батьківщину, як ніколи розумієш  яке щастя бути вдома, бо ніхто і ніде не чекає на тебе так, як рідні…


Немає коментарів:

Дописати коментар