29 червня 2018

Успіхи виробничої практики майбутніх правознавців


З 22 березня по 14 червня 2018 року студенти четвертого курсу спеціальності «Правознавство» проходили виробничу практику на сучасних підприємствах, установах, організаціях.

Базами практики були: Суворовське та Дніпровське відділення Державної виконавчої служби, Корабельне та Скадовське відділення поліції, Херсонський міський суд, Апеляційний Суд Херсонської області, Дар’ївська виправна колонія, Служба автомобільних доріг, Управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, Суворовська районна рада у м.Херсоні, ТОВ «Механічний завод», ТОВ «КапііталЮристПлюс», ТОВ «Юста», ТОВ «Гермес Таврії», приватні адвокати, приватні нотаріуси.

Захист практики у майбутніх юристів відбувається у формі презентаційних проектів, де вони доповідають про проблеми, шляхи їх вирішення у сучасному законодавстві, вирішені поставлені завдання перед практикантом. Практиканти ділилися враженнями щодо організації робочого місця юриста. Майже всі вже вирішили ким хочуть в подальшому працювати, адже й не дивно, майже половина студентів вже працевлаштовані на посади юристів, юрисконсультів, запрошені на посади державних виконавців, секретарів судових засідань.
За результатами проходження виробничої практики було організовано конференцію. На даний захід завітали гості: Мєдвєдь Ольга Олександрівна – капітан поліції, Володін Анатолій Миколайович – лейтенант поліції, Островський Сергій Миколайович – сержант Збройних Сил України, Збруйко Сергій Миколайович – службовець Збройних Сил України, Марчук Олена Вікторівна – головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції в Херсонській області.

На початку конференції учасникам було продемонстровано дайджест з виробничої практики. Де можна було переглянути на фото, як практиканти знаходилися на робочих місцях.

Далі було з’ясовано професійні якості юриста, які студенти закріпили після навчання у коледжі. На це запитання радо давали відповіді юристи-першокурсники. Самі основні якості юриста на думку студентів: пунктуальність, дисциплінованість, чесність, відповідальність, комунікабельність.

Бакшина Крістіна (Корабельне відділення поліції) для студентів другого курсу правознавчого відділення підготувала презентаційний проект «Професійні юридичні установи». На екрані було зображено фото, а студентам потрібно було назвати форму установи. Наприклад, Апеляційний суд Херсонської області,  Головне територіальне управління юстиції.
В рамках блоку «Новини законодавства» студенти – практиканти розповіли про новації Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю», особливості укладання строкових трудових договорів із засудженими, реформування цивільного та господарського процесів.Для студентів третього курсу правознавчого відділення студентка Євдомаха Єлизавета  (ТОВ «Гермес Таврії») підготувала майстер-клас «Складання позовної заяви». Бєляєва Катерина (ТОВ «ЮСТА»)  з впевненістю до аудиторії донесла інформацію щодо особливостей надання юридичних консультацій, звертаючи увагу на стресостійкість у практичній юридичній діяльності.

В рамках «Цікаві практичні ситуації» студент Твердохліб Павло (адвокат Чухрай В.М.) розповів про особливості та наслідки затягування процесу. Ткач Валерія (адвокатське об’єднання Дегерт і Пацалова»)  охарактеризувала проблемні аспекти сплати аліментів. Демидов Денис (Корабельне відділення поліції) зупинив увагу на учасників конференції щодо перегляду відео щодо як найчастіше здійснюється крадіжка в магазинах. Барчук Інна (Служба у справах дітей) на практичних ситуаціях доповіла про проблемні аспекти усиновлення та встановлення опіки в Україні та м.Херсоні зокрема.

Окрім того, в рамках проходження виробничої практики для студентів третього курсу правознавчого відділення було організовано конкурс «Кращий знавець з навчальної практики». Завдання для конкурсу, а саме складні, цікаві практичні ситуації готували безпосередньо практиканти на робочих місцях за матеріалами баз практик. За підсумками, перемогу одержала – Сергієнко Ольга.
Особливу увагу учасників зацікавили виступи потенційних роботодавців. Так, працівники поліції на практичних ситуаціях розповіли про переваги роботи поліцейського, вимоги до вступу до Національної поліцейської академії. Представники збройних сил України зосередили увагу щодо особливості роботи військовослужбовців. Марчук Олена Вікторівна радо запросила майбутніх юристів до роботи в органах державної виконавчої служби. РАЦСу, нотаріату, адвокатури.Наприкінці, студенти-практиканти висловили велику вдячність директору коледжу Людмилі Миколаївні за організацію цікавої практики та безпосередньо базам практики.

Студенти ще раз запевнили, що якісне проходження практики є гарантією працевлаштування.

Успіхів нашим випускникам!!

Викладач Унчикова Вікторія Анатоліївна

Немає коментарів:

Дописати коментар