12 травня 2022

Фінансисти інформують

Студенти, учасники «Баланс-клубу» рекомендують громадянам України, які виїжджають за кордон на власному автомобілі, придбати поліс «зелена картка». 

Він забезпечує відшкодування збитків, заподіяних життю, здоров’ю та/або майну третіх осіб унаслідок ДТП.


Нагадаємо!

Міжнародна система автомобільного страхування «Зелена картка» (далі – Міжнародна система) заснована у 1949 році на підставі Рекомендації робочої групи з автомобільного транспорту Комітету по внутрішньому транспорту Європейської економічної комісії ООН, в якій урядам було запропоновано звернутися до страховиків, що здійснюють страхування ризиків цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, укласти угоди для створення єдиних та дієвих умов страхування при транскордонному русі транспортних засобів.

 Міжнародна система діє у країнах, де:

страхування цивільно-правової відповідальності автовласників є обов'язковим;

наявне Національне бюро, до якого входять всі страховики, що здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників;

офіційно визнана законність вимог цієї системи.

Україна є членом Міжнародної системи з  1997 року.


Перелік країн, де діє "Зелена картка", подивитись на офіційному сайті МТСБУ за адресою: http://www.mtsbu.ua

Актуально!

З 24 лютого 2022 р. українці мали право перетинати кордони Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови на власних автомобілях без полісів "зелена карта".  Але 28 квітня 2022 року цей поліс вимагається при перетині кордону з Польщею. Ця практика, очевидно, поширюватиметься і на кордонах з іншими країнами.

Сьогодні укласти договір міжнародного страхування «зелена картка» можна в українських страховиків, що є повними членами МТСБУ, їхній перелік на сайті, або у страхового агента.

Вартість полісу залежить від типу транспортного засобу, країни відвідування та терміну дії договору страхування. Поліси видаються на мінімальний період – 15 днів, максимальний період – не перевищує 1 рік. Ціна на страховий поліс "зелена картка" визначена МТСБУ і є однаковою для всіх страховиків. Вартість полісу "зелена картка" в Україні нижча, ніж у більшості країн. Сьогодні укласти договір міжнародного страхування "Зелена картка" можна зі знижкою 50% в українських страховиків.

Крім того, процес оформлення "зеленої картки" суттєво спрощений у зв'язку із воєнним станом. Так, запроваджено онлайн-оформлення полісів "зелена картка" через генерування відповідних pdf-файлів (електронний поліс). Країни-члени системи "зелена картка" визнають українські електронні поліси, їх не потрібно роздруковувати та можна пред’являти з будь-якого гаджету.

Бережіть себе, будьте уважні на дорозі 

та завчасно подбайте про придбання «зеленої картки» перед подорожжю.

Викладач фінансових дисциплін Ірина ПІСКУН

Немає коментарів:

Дописати коментар