23 лютого 2016

Розумні і спритні – це реально!

 Мешканці студентського гуртожитку – народ особливий: готовий до різного роду несподіванок, веселощів та розваг. А ще - легкий на підйом. Саме це дає викладачам можливість  організовувати для них цікаве та змістовне дозвілля, залучати до проведення нестандартних виховних заходів.


 Один із таких – правознавчо-фізкультурний  квест -  відбувся у спортивному залі  Херсонського кооперативного   економіко-правового коледжу.

 Його організували викладачі Мальчик С.В. та Унчикова В.А. Педагоги вміло поєднали фізичне виховання з основами правознавства. Як це можливо? Дуже просто, якщо бути небайдужим до справи і зацікавленим у кінцевому результаті.

 У поєдинку за звання найшвидших та найрозумніших зійшлися дві команди: «Спартанці» та «Олімп».


 Розминка  команд  передбачала  вправи  на  спритність та витривалість. Усі випробування були розподілені на дев’ять секторів, і, на думку учасників, одним із «найстрашніших»  було надування кульок на швидкість. Бо в ході цього непростого процесу командам  ще й задавались  запитання, що стосувалися правопорушень та прав людини.

 Спочатку команда «Олімп» захопила лідерство  і здавалось, що в їхніх суперників не було шансів на перемогу, а ж тут  «Спартанці» почали прориватись вперед, даючи все більше правильних відповідей на запитання, цим самим показавши, що навіть у передбачуваній ситуації все може докорінно змінитись.


 У  другому  конкурсі - інтелектуально-пошуковому - учасникам необхідно було з’ясувати відповідь на «хитре запитання» про казкових персонажів і, на підтвердження того, що відповідь правильна, відшукати у залі книжку з відповідною назвою. Уже перший етап – розгадування завдання – викликав певні труднощі. І справді! Чи кожен зможе швидко (а саме швидкість є запорукою успішного виконання завдання!) відповісти, наприклад, на таке запитання: «У якій казці сіра особистість здійснила підступний план  вбивства 2-х осіб, і лише дякуючи своєчасному втручанню громадськості все закінчилося добре?».  Мабуть, не всі одразу здогадаються, що мова йде про Червону  Шапочку.
    

 Третій  конкурс  мав  назву «Відповіді  з перешкодою». Кожна з команд отримала блок запитань, на які слід було відповідати, стрибаючи на скакалці.


 У четвертому конкурсі  честь команд захищали капітани. Їм потрібно було проаналізувати  порушені права у казках «Снігова королева» та «Дюймовочка».

 Усі етапи цього захоплюючого змагання проходили в напруженій боротьбі. Уболівальники та глядачі стежили за перебігом подій і дуже переймалися. Спортивний запал і бажання домогтися перемоги для своєї команди захоплювали учасників настільки, що вони не помічали того, що відбувається навколо.

 Журі підбило підсумки:  з розривом  в 1 бал перемагає команда «Спартанці». Призерів нагородили грамотою і побажали подальших спортивних успіхів, а команду, якій трішечки не вистачило до перемоги, закликали не вішати носа, оскільки, як говорять : «Головне не перемога, а участь».

 Стало зрозуміло: щоб завоювати перемогу – мало бути  просто фізично сильним. Необхідно при цьому володіти достатньою рішучістю, силою волі, бути організованим і зібраним, спритним і кмітливим. У цьому переконані всі учасники квесту: Ковальчук  Андрій, Шип Юрій (група Т-191), Верещака  Данило, Юрченко  Павло,  Колесник Валерія (група Ф-191), Ващенко Тетяна, Бойчук Юрій, Ліньков Антон, Конощук Надія (група Р-191), Щербина Анна, Луценко Вікторія (група БМ-191) та Кравчук Євгенія (група П-191).Крістіна Тімуш, студентка групи П-301
Тетяна Дуняк, студентка групи Б-291
Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар