26 лютого 2016

Участь у засіданні адміністративної комісії міськвиконкому м. Херсона


 У нашому коледжі студенти всіх спеціальностей здобувають глибокі теоретичні знання і, як правило, закріплюють їх на практиці вже під час навчання. Майбутні правники не є винятком, і тому постійно здобувають практичний досвід: складають проекти договорів та процесуальні документи, відвідують судові та правоохоронні органи, спілкуються з практикуючими приватними юристами та працівниками юридичних відділів державних установ. Юридична практика дає змогу нашим студентам систематизувати знання, отримані у стінах рідного коледжу, і стати висококваліфікованими фахівцями в юридичній сфері.

 17 лютого 2016 року студенти третього курсу правознавчого відділення в рамках навчальної дисципліни «Навчальна практика з придбання професійних вмінь  і навичок» брали участь у засіданні адміністративної комісії міськвиконкому м. Херсона. Наші студенти мали змогу дізнатися особисто, як відбувається розгляд справ  про адміністративні правопорушення. Досвід, отриманий тут, допоможе зрозуміти специфіку роботи юридичних відділів у органах місцевого самоврядування, виконавчої влади,  територіальних управлінь.

 Спочатку студенти досить скептично поставились до даної категорії справ, через малозначущість таких правопорушень (несвоєчасне вивезення сміття, порушення правил торгівлі, порушення правил додержання тиші в населених пунктах). Вони не очікували тут побачити ні напружених судових дебатів, ні заплутаних справ, ні великої кількості нормативної бази, необхідної для їх вирішення, бо це більше притаманно кримінальному і цивільному процесу. Складалось враження, що адміністративна комісія досить швидко вирішить усі справи і просто продемонструє нашим студентам, як правильно складати проекти рішень по справам про адміністративні проступки.

 Але в процесі розгляду справи інтерес студентів значно пожвавився. У першу чергу, це було викликано тим, що правопорушник дуже інтенсивно намагався довести свою невинність, а члени адміністративної комісії неупереджено доводили протилежне, надаючи беззаперечні докази з посиланням на положення законодавства. Як виявилось, навіть для розгляду справ про адміністративні правопорушення необхідно мати глибокі міжгалузеві знання, знати величезну кількість підзаконних нормативних актів. До того ж, треба дотримуватися встановленої процедури для вирішення таких справ, оскільки її недотримання є підставою для подальшого оскарження прийнятих рішень.

 Після візиту в міськвиконком у багатьох студентів змінилось бачення майбутньої професії. Тепер їх більше цікавить адвокатська діяльність, ніж робота нотаріусом чи юрисконсультом, оскільки тут є змога виявити свої професійні знання та ораторські здібності. Саме на етапі розгляду справ вирішується подальша доля наших громадян, тому адвокатська діяльність є важливою для соціального та матеріального добробуту населення.
Студенти ще раз переконалися: професія юриста – багатогранна і потребує постійного самовдосконалення.

Сергій  Чайка, студент групи П-391

Немає коментарів:

Дописати коментар