10 жовтня 2019

Відвідання судових засідань майбутніми юристами

Право – це мистецтво добра і справедливості
Антична мудрість

Найбільш цікаві методи проведення занять,  поєднують теорію із практикою. Проведення занять майстер-класів, занять на виробництві практичними працівниками – це один із напрямів підготовки фахівців у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі.  Цього разу, Херсонський міський суд радо відчинив двері для студентів другого і третього курсу правознавчого відділення. Майбутні юристи мали змогу побувати на реальних судових засіданнях і побачити весь процес на «живо».


Звичайно, майбутні юристи вивчають у коледжі такі дисципліни як «Організація судових і правоохоронних органів», «Цивільний процес», «Кримінальний процес», постійно здійснюється відео перегляд судових засідань на заняттях, але реально побачити учасників процесу, проникнутися  їх історіями, познайомитися із процедурою здійснення процесуальних дій до прийняття рішення – це цікаво!


Спочатку студенти побачили судовий розгляд справи  про замах на крадіжку. Уявіть собі, обвинувачена попередньо вже мала дві судимості, але на жаль, це не зупинило намагання ще раз вкрасти одяг – повторно вчинити злочин. На жаль, майбутні правознавці в реаліях побачили як іноді, громадяни, які взагалі не орієнтуються в законодавстві можуть собі нашкодити. Головуючий судового засідання – голова суду Смирнов Григорій Семенович, який має практичний досвід роботи 30 років, показав, яким чином здійснюються стадії процесу. Звичайно, перед тим як оголосити вирок, суддя попередньо зважено все продумує, але в цьому судовому засіданні, обвинувачена не погодилася на скорочений порядок розгляду справи і тому судове засідання було перенесено на наступну дату.


Після судового засідання, Григорій Семенович прокоментував, що має практичний досвід на посаді судді 30 років і всі ці роки він зустрічається на жаль, із незнанням законів громадянами, а також із неналежним виконанням професійних обов’язків, навіть прокурорами і  адвокатами. Суддя наголосив, що якщо Ви йдете і представляєте інтереси клієнта або держави, потрібно до цього готуватися. Фахівця характеризує вміння якісно виконувати доручену справу, обізнаність у законах, відповідальність та професійні компетенції, а не лише гарний зовнішній вигляд. Кожного дня потрібно читати нормативні акти, в деталях вивчати процес, і тільки тоді можна досягти успіху!

Для студентів третього курсу правознавчого відділення до перегляду було запропоновано судове засідання, де обвинувачений вкрав три банки «Nutella». Так, це смішно, але уявіть собі, що молодий хлопець 17 років може повністю зруйнувати  своє життя таким вчинком. Є над чим задуматися, адже на запитання судді: куди поділи аж три банки, відповідь: «З’їв». Доросла людина навіть не замислилася над тим, що можна заробити гроші. А знайти хоча б разову роботу не так і складно.

Таке заняття допомогло студентам зрозуміти, над чим потрібно  працювати, але не має нічого більш надійного ніж  досвід і практика. Саме тому у коледжі сприяють працевлаштуванню студентів ще під час навчання на посади помічників адвокатів, помічників нотаріусів, секретарів судових засідань. Майбутні фахівці все більше переконані, що потрібно навчатися кожного дня, на кожному занятті показувати і реалізовувати максимально свої можливості.
Коледж вірить у Вас – майбутніх служителів Феміди! Успіхів Вам і не забувайте, лише постійна щоденна праця приведе Вас до результату!!


Викладач В.А.Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар