10 жовтня 2019

Святкування дня юриста

8 жовтня відзначається професійне свято – День юриста в Україні. Цей день особливо важливий для всіх , хто отримує юридичну освіту. Майбутні фахівці із хвилюванням чекають Посвяту в юристи – перший крок до здобуття професійної кваліфікації, а також конкурс на звання «Кращий  майбутній юрист – першокурсник».

На свято завітали гості – заступник сектору з питань сім’ї та охорони дитинства Служби у справах дітей Суворовського району м.Херсона Велика Анастасія Вікторівна.Учасники змагань : Капрій Михайло (П-191), Бандурист Ілона (П-191), Сотниченко Аліна (П-191), Паламарчук Юлія (ПР-192), Толмачьова Аліна (П-292), Мухіна Альбіна (ПР-192), Біла Світлана (ПР-192), Чухрай Ірина (П-191), Федоруца Жанна (П-191), Фурт Олена (П-191), відповідально поставилися до виконання домашнього завдання.


«Знайомство-самопрезентація» сподобалося і глядачам, адже учасники розповідали про себе, ділилися мріями, ставили чіткі цілі у майбутній професійній діяльності. Проте, на жаль, за підсумками журі, Паламарчук Юлія залишила змагання.


Далі цікавіше.  Вікторина «Що я знаю про коледж?» підтвердила, що лише за один місяць навчання, студенти вже добре познайомилися з коледжем і можуть легко відповісти на такі питання: «Яка спеціальність у коледжі є найстаршою?», «Які діють гуртки?» та «Як називаються кафе у коледжі та гуртожитку?».


Особливо цікаво було спостерігати за виконанням завдання «Тактильне відчуття», адже конкурсанти із зав’язаними очима відгадували предмет, який їм давали в руку. Наприклад: сочевиця, дитяча іграшка, горіх, склянка. Проте, найбільший азарт у майбутніх юристів викликало завдання «Хто швидший?», адже необхідно було порахувати гроші, які знаходилися в конверті. Найшвидше впоралися із цим завданням Капрій Михайло та Бандурист Ілона. 


Змагання продовжується, а на сцені студентка першого курсу правознавчого відділення Ковтунюк Надія надихає на перемогу запальною піснею.У наступному завданні, вже лише шість учасників називають якості, якими повинен володіти юрист у професійному житті. Звучали різні відповіді: відповідальність, чесність, сміливість, завзятість, працьовитість. Під час завдання «Казкова правова вікторина», студенти першого курсу демонструють знання прав, свобод та обов’язків громадян. Наприклад, які права порушені стосовно Попелюшки? Відповідь: право дитини на відпочинок і розваги, право брати участь у розважальних заходах, що відповідають її віку. 


І ось все менше і менше учасників залишається. Наступне завдання для вже чотирьох конкурсантів – «Як я знаю органи державної влади». Змагання залишає Біла Світлана. Поки фіналісти готуються до наступних завдань, на сцені із захоплюючим танцем у стилі контемп виступає Бєлоус Дар’я (П-292).

А конкурсне завдання «Як Ви будете діяти у наступних ситуаціях» продемонстрували  психологічну витривалість майбутніх юристів. А як би Ви діяли, коли розлючений клієнт вривається до Вашого офісу і починає Вас ображати, або коли клієнт не бажає оплачувати надані юридичні послуги. І ось на сцені залишилося лише два учасника: Бандурист Ілона та Мухіна Альбіна і фінальне змагання «Юридичні асоціації». За 30 секунд фіналістам необхідно назвати якомога більше юридичних понять. 


Поки йде підрахунок балів із піснею «Лови момент» на сцені Трегуб Анастасія (П-291). Як підказка, що кожен день нашого життя не просто так існує, а він і є насправді життям, тому потрібно ловити момент стати кращим, допомогти іншому, зробити добру справу.


Всі затамували подих. Слово надається журі. За результатами змагання перемогу здобуває Бандурист Ілона, група П-191, яка проживає у с.Кізомис Білозерського району. Зал оплесками вітає переможницю.


І нарешті найбільший привід для хвилювання: на сцену виходять першокурсники  і оголошують клятву юриста. Посвята відбулася.
Свято минуло дуже швидко, а вражень залишається багато, адже для першого курсу – це можливість показати себе.  Перша перемога – це вдалий старт у навчанні, а перші невдачі – це сигнал, що потрібно ще більше працювати над собою.
Коледж вірить, що зовсім незабаром для всіх наших студентів правознавців  свято День юриста стане дійсно професійним , що саме в юридичній сфері всі Ви працюватимете для ствердження закону, захисту прав і свобод, процвітання і збагачення людей у нашій державі.

Викладач В.А.Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар