17 березня 2021

Правова культура починається із нас

Всі ми із Вами мріємо про щасливе майбутнє, про дні, які сповнені радістю, спокоєм та безтурботністю. Дуже важливо відшукати відчуття повної гармонії, яка дозволяє нам рухатися вперед, ставити цілі та наближати їх власними справами, адже ще Роберт Юнг говорив: «Майбутнє вже наступило».
На життєвому шляху нам зустрічаються різні люди, найщасливіші - радіють кожному дню, а найуспішніші намагаються відшукати ключик до кращого майбутнього. Беззаперечно, важливо навчитися з посмішкою зустрічати новий день, жити і дихати на повні груди, не боятися негараздів, які іноді є просто викликом долі і готують нас до подальшого щасливого майбутнього. На жаль, ми іноді не можемо танцювати під дощем, бо просто забуваємо, що після нього обов’язково буде веселка.

Студенти правознавчого відділення Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу впевнено крокують у майбутнє і погоджуються із думкою Клайв Льюїса : «Майбутнє - це те, назустріч чому кожний з нас наближається зі швидкістю 60 хвилин на годину». Майбутнє будується вже сьогодні.

Майбутні юристи із задоволенням реалізують всі можливості професійного удосконалення. Тому, в рамках вивчення фундаментальної дисципліни «Теорія держави і права», взяли участь у конкурсі творчих робіт на тему: «Як правова культура впливає на розвиток держави?»

Студенти другого курсу охоче долучилися до написання робіт, адже юрист – творча особистість. Успішні правники ніколи не мають шаблонних документів, а кожна позовна заява чи будь – який процесуальний документ містить частину вкладеної душі, знань, практичних вмінь та навичок. Це постійна робота і активний тест-драйв для мозку.

Своїми думками діляться студенти групи П-292.Канташова Анна (Первомаївський ЗПЗСО)

«На мою думку, правова культура є основною ознакою розвитку держави. Правова культура прямо залежить від діяльності юристів. Я вже зараз усвідомлюю, що безпосередньо від моєї майбутньої роботи може залежати доля всієї держави. По суті, держава починається з нас. Ми не можемо вимагати щось від неї, якщо самі допускаємо порушення і не виконуємо основні обов’язки. Тому, правова культура означає виконувати обов’язки, реалізовувати права. Громадянин України обирає завжди шлях дій, а не бездіяльність!»


Мухіна Альбіна (Великокопанівська ЗОШ)

«На сьогоднішній день помітно зростає роль культури в житті українського суспільства. Ставиться ряд вимог до органів державної влади, якості прийнятих законів та правового інформування населення. Зараз дуже багато інформації розповсюджується в соціальних мережах. Як часто Ви особисто знайомитеся із останніми новинами законодавства? Я особисто, кожного ранку переглядаю новини в країні, регіоні та за їх межами. Для мене важливо знати всі закони, адже ми не знаємо із якою проблемою до нас звернеться клієнт. Компетентність є основною фішкою діяльності юриста. Так, і звичайні громадяни повинні бути обізнаними з правової точки зору. Мало просто знати свої права! Потрібно кожного дня чинити добрі справи, допомагати близьким. Правова культура починається із нас».Лютик Ольга (Долматівська ЗОШ)

«Правова культура тісно пов’язана із соціальним, духовним, політичним та економічним порядком. По суті, від правової культури залежить все наше життя. Сьогодні в державі відбуваються важливі структурні реформування, які впливають на нас. Так, наприклад з 1 квітня у громадян України буде можливість реєструвати та змінювати реєстрацію місця проживання онлайн. Ще років 10 тому назад, ніхто й уявити собі не міг, що знаходячись вдома можна користуватися рядом адміністративних послуг.

Дуже важливо, розвивати у собі правові цінності. Знати закони важливо, але якщо постійно ними нехтувати, це призведе до негативних наслідків. Також правова культура залежить тільки від нас з Вами. Кожен із нас обирає шляхи: йти по життю із високо піднятою головою чи нехтувати всіма можливостями».

Ця тема дозволила майбутнім юристам замислитися про важливість обраної професії, формування правильних поглядів на життя.

Кожен прожитий день є минулим, але від нього багато чого залежить. Ми не можемо говорити про правову культуру у суспільстві, якщо постійно вчиняються правопорушення. Проте, кожен із нас може змінити життя, суспільство, державу. Потрібно тільки розпочати із самого себе! Так, ще Діна Дін зазначав: «Культура – великий вчитель того , як варто жити», але ніхто не може управляти нашим життям.

Хочеться, щоб майбутні абітурієнти, студенти вже зараз зрозуміли, що тільки ми будуємо наше майбутнє. Нехай же Ваше майбутнє буде світлим, перспективним та результативним!

ХКЕПК – майбутнє поряд!!!

Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар