09 березня 2021

Портрет сучасного юриста: очима роботодавця


Ви в цьому році закінчуєте школу? Ще не визначилися із майбутньою професією? Тоді, ця інформація саме для Вас.

Сьогодні говоримо про одну із найдавніших, шанованих професій - юриста. Вона об’єднує всіх служителів закону: адвокат, прокурор, слідчий, нотаріус, юрисконсульт. Це юристи, які працюють в різних галузях права.

Історія професії така ж давня, як і історія людства. Професія юриста виникла у Римі у VI столітті, а перший юридичний факультет в Європі був створений в університеті м. Болонья (Італія) у XII ст. На Україні спочатку деякі відомості з права викладалися в монастирях Києва, Чернігова, Галича, Луцька, а у 1661 році було засновано Львівський університет, серед чотирьох факультетів якого був і юридичний.

Як бачимо, професія юриста не нова, але користується популярністю постійно. Давайте подумаємо: чому? Кожного дня більшість із нас стикається із проблемними ситуаціями у житті. А як же без них? Будь які проблеми, перепони на нашому шляху є можливістю зрозуміти, чого ми насправді варті. Адже, якщо із будь якого непорозуміння ми робимо велику проблему, втрачаємо дух оптимізму, то як нам можна довірити щось відповідальне? Звичайно, ні. Якщо ж виникають проблеми правового характеру, громадяни звертаються до юристів. І сама головна роль юриста – це допомогти людини, владнати всі її труднощі з законної точки зору.

Навіть студенти першого, другого курсів правознавчого відділення вже чітко повинні розуміти свою майбутню місію: «Знати право, служити праву, захищати право». З цією метою, організовано зустріч із потенційним роботодавцем, директором юридичної фірми «КапіталЮристПлюс», провідним досвідченим адвокатом і просто хорошою, мудрою людиною Оніщенко Віталією Іванівною.


Віталія Іванівна охоче розповіла про тонкощі юридичної діяльності та вимоги, які ставить до молодих фахівців.

«Дорогі майбутні юристи! Перед Вами відкривається безмежний і цікавий світ юриспруденції. Тільки від Вас залежить, який шлях оберете. Роботодавець дуже цінує перспективного фахівця. У чому суть перспективності? Звичайно, у бажанні пізнавати, досліджувати і зростати на робочому місці. Ви можете мати відмінні знання у коледжі, володіти практичними вміннями і навичками, але все одно кожного дня на робочомі місці будете відкривати щось нове.

Не забувайте, світ змінюється кожного дня. Юрист повинен бути завжди на крок попереду, а тому не тільки слідкувати за змінами у законодавстві, але й досконало володіти навичками роботи з електронними сервісами. Пандемія змусила ще більше приділяти цьому увагу, адже не виходячи із дому, можливо зареєструвати ФОП, освоїти Кабінет платника податків, подати позовну заяву і навіть прийняти участь у судовому засіданні через портал «Електронний суд». Від Вас вимагається вже зараз навчитися працювати з електронними сервісами, для того, щоб йти в ногу з часом, відповідати професійним викликам сьогодення. А ці навички обов’язково зацікавлять роботодавця.

Майбутні юристи уважно слухали мудрі професійні поради, збагачені живими прикладами з адвокатської діяльності, які зацікавили всіх присутніх.

В аудиторії виникнуло запитання: «Чи впливають особисті якості на роботу юриста?»


Оніщенко Віталія Іванівна дає відповідь: «Взагалі, наш характер, темперамент, здібності впливають на вибір професії. Проте, у професії юриста є певні особливості. Уявіть собі, Ви приходите на консультацію до юриста і бачите людину, яка взагалі не звертає на вас увагу і Ви їй байдужі. Звичайно, Вам не захочеться поділитися своєю проблемою, розкрити суть справи. Юрист повинен вміти відкривати серця, достукатися до розуму, адже іноді із за емоцій, люди втрачають мідрість і вчиняють незрозумілі вчинки. Також, правознавець повинен бути стресостійким. Люди даної професії важко переносять поразки, але потрібно працювати над собою. Іноді судді можуть вас стимулювати такими фразами «Ви ж юрист! Невже Ви цього не знали?» Тому, Ви повинні з посмішкою дивитися на майбутнє, але й не забувати, що робота юриста є винятково клопіткою. Не можна сісти і за дві хвилини скласти позов, іноді можливо тиждень аналізувати ситуації, збирати докази, щоб потім скласти процесуальний документ».

У ході бесіди, студенти зрозуміли, що юрист – це професія сьогодення. Потрібно розбиратися у всьому і знати всі сфери. Іноді, ще у приймальній комісії, абітурієнти бояться математики і вважають, що саме юристу вона не потрібна. Віталія Іванівна повністю оспорила даний факт, адже юрист, який спеціалізується на веденні господарських справ, особливо велику увагу повинен приділяти економічним розрахункам. Уявіть собі, позовні вимоги у суді становлять 50 тисяч гривень, а коли Ви перерахували, насправді виявилося 30 тисяч гривень. Як результат, для підприємства Ви зекономили 20 тисяч гривень.

Головний результат роботи юриста – надати кваліфіковану допомогу та виграти справу у суді. Які відчуття переповнюють представників даної професії? Звичайно різноманітні, ейфорія від виграшу просто неймовірна.

Також, практикуючий адвокат зупинилася на тому, як підбираються кадри для роботи в адвокатських агенціях. Деякі роботодавці, перед прийняттям на роботу спеціаліста, ознайомлюються із його сторінкою в соціальних мережах. А тепер подумайте, яке враження отримає потенційний роботодавець, коли перегляне Вашу сторінку?

Наприкінці заходу, Оніщенко Віталія Іванівна надала практичні рекомендації щодо успішного працевлаштування:

1. Вже зараз Ви повинні виглядати як юрист. Діловий стиль одягу – Ваш партнер по життю.

2. Не витрачайте марно свій час. Побільше читайте фахової літератури, періодичні видання, новини.

3. Слідкувати за змінами у законодавстві – Ваш постійний обов’язок.

4. Розвивайте у собі комунікативні навички, професійні, ділові якості юриста.

5. Досконало оволодівайте цифровою грамотністю, адже юрист повинен розбиратися у всіх Е-сервісах.

6. Будьте вдячними за все, що коледж вкладає у вас. Прокладання шляху до професійного майбутнього тільки розпочалося, але Ви не повинні стояти осторонь. Ніхто за Вас не буде навчатися, удосконалюватися. Саме Ви будуєте своє майбутнє!

Тому, майбутні абітурієнти не вагайтеся і обирайте ХКЕПК!

ХКЕПК- ВАШ КЛЮЧ ДО УСПІХУ!!!

Інформацію зібрала Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар