09 березня 2021

До дня народження Т. Г. Шевченка

 Шевченко - мрійливий романтик чи безкомпромісний реаліст?

Творчість Т. Шевченка для розвитку та збагачення української культури просто неоціненна. Про це знає кожна культурна людина, яка хоч трохи цікавилася життям та творчістю цієї видатної людини. Шевченко - це новий етап розвитку та збагачення української літературної мови, тематика, актуальна навіть для нашого часу, гостре слово і безмежний патріотизм… У своїх творах він часто втілював образ вільної, незалежної та щасливої України. Але, крім мрій і бажань, він описував реальність: події тієї доби, людей, проблеми. Так хто ж все-таки Кобзар? Мрійливий романтик чи реаліст?

У поемі "І мертвим, і живим, і ненародженим..." Шевченко писав:

Нема на світі України,

Немає другого Дніпра;

А ви претеся на чужину

Шукати доброго добра.

У цитаті прослідковується любов автора до своєї Батьківщини, вона одна, неповторна, більше таких немає. Поет показує свої почуття, але поряд із цим висвітлює проблему переїзду людей за кордон у пошуках кращого життя. А отже, разом з емоціями ми бачимо сувору реальність. Візьмемо ще одну цитату з поеми "Тарасова ніч":

Україно, Україно! Серце моє, ненько!

Як згадаю твою долю, заплаче серденько!

Письменник знову показує свої щирі почуття до України, але не може не сказати про важку її долю. Шевченко весь час емоціям і мріям протиставляє реальність. Але ж, як іще можна спонукати людей до дій, до боротьби за незалежність, якщо не показати, як вони живуть зараз? Та, певно що, ніяк. Ось і Кобзар використовував цей прийом.

Я не можу чітко сказати, реалістом чи мрійником був поет, але я впевнена в одному: це була багатогранна особистість. Це письменник з великої літери, що пробуджував національну свідомість і не важливо, якими творами він це робив - романтичними чи реалістичними, головне, що у нього це вийшло,  і "нині Україна самостверджується для себе і світу під знаком Шевченка..."

Анастасія Митковська,

студентка групи Т-291

Немає коментарів:

Дописати коментар