22 вересня 2015

Мешканцям гуртожитку – цікаве дозвілля

Усім відомо: студентське життя – це не лише навчальні заняття, а й насичене різноманітними заходами дозвілля, яке іноді запам’ятовується краще, ніж сам навчальний процес.
У Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі створено всі умови для того, щоб студенти  не тільки весело та цікаво, а й з користю проводили  вільний час. До їхніх послуг численні факультативи, гуртки, клуби, спортивні секції та тренажерні зали. Як-то кажуть, проаналізуй свої бажання і вибери те, що припало до душі!Та слід зазначити, що у нашому навчальному закладі склалася ще одна добра традиція – організоване дозвілля студентів, які мешкають у гуртожитку. Це і  проведення різноманітних майстер-класів викладачами правознавчих, товарознавчих дисциплін та ресторанного обслуговування, і життєві поради від бухгалтерів та фінансистів щодо економії, заощадження коштів та планування сімейного бюджету, і психологічні тренінги, і пізнавально-розважальні вікторини, організовані викладачами суспільних дисциплін…
 Час показав: напрям роботи вибрано правильно! Адже мешканці гуртожитку – контингент особливий. Прийшовши «додому», вони поринають не лише у підготовку домашніх завдань, а й у «хатні» клопоти, від яких згодом хочеться відпочити, відволіктися. А із розваг – хіба що телевізор та Інтернет. Тому заходи, що проводяться викладачами коледжу у стінах гуртожитку, є не просто чудовою альтернативою соціальним  мережам,  вони розвивають, розширюють горизонти знань, залучають до раніше невідомого, допомагають пізнати себе, врешті-решт здружують і організовують  велику «студентську родину». І це не дивно, бо все відбувається у теплій «домашній обстановці», часто за чашкою чаю із солодкими призами.
Особливо важливими такі заходи є у вересні-жовтні, коли триває адаптаційний період першокурсників. Звісно, їм важко, адже все навколо них  незвичне: люди, спосіб життя, навчання у новому навчальному закладі. А дозвілля у гуртожитку прискорює процес звикання, дає можливість швидше познайомитися та здружитися.
Так, наприклад, нещодавно у гуртожитку була проведена командна гра-вікторина  «Українські традиції та звичаї», у якій взяли участь студенти першого курсу. Вони не тільки показали свою обізнаність у даному питанні, а ще й завзято боролися за перемогу, створюючи серйозну конкуренцію впевненим у своїх силах старшокурсникам. А, як відомо, наполегливі завжди досягають успіху! Тому  результат був цілком передбачуваним: виграла об’єднана команда дівчат першого курсу. А до загального результату слід  додати  чудовий  настрій усіх гравців, приємні спогади та солодке частування.
 Отож, з упевненістю можна сказати:  дозвілля студента є таким, яке він сам для себе обере. А те, що воно може бути дуже цікавим, студенти Херсонського кооперативного знають не з чуток…

Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар