25 вересня 2015

Відзначаючи Міжнародний день демократії

  15 вересня до Міжнародного дня демократії у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі для студентів І курсів відбувся інтелектуальний турнір «Знати Конституцію України – обов’язок кожного», організований зусиллями клубів «Феміда» та «Ерудит».
  Перш ніж докладніше розповісти про сам захід, отримайте дещицю інформації: Міжнародний день демократії (International Day of Democracy) встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році і відзначається 15 вересня. Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових та відновлених демократій, яка відзначалася в 2008 році. ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям використати нове свято як привід звернути увагу на стан демократії в світі.
   Тема відзначення Міжнародного дня демократії у 2015 році − «Простір для громадянського суспільства». У своєму Посланні з нагоди цього свята Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зазначає, що громадянське суспільство – кисень демократії, саме воно «є рушійною силою соціального прогресу та економічного зростання. Воно відіграє вирішальну роль у забезпеченні підзвітності уряду і допомагає представляти різні інтереси населення» А громадянське суспільство неможливе без свідомих громадян, які знають свої права та обов’язки, вміють їх захищати, готові брати на себе відповідальність і співпрацювати з державою заради добробуту і кращого майбутнього. Тож проведення інтелектуального турніру, присвяченого Конституції України, конституційним традиціям різних країн світу, стало закономірним саме у цей день.Інтелектуальний турнір складався з чотирьох різнопланових конкурсів, спрямованих як на командну гру, так і боротьбу в індивідуальних номінаціях – «Кращий гравець турніру» та «Вболівальник-ерудит».
   Перед початком конкурсів члени журі, учасники клубу «Ерудит» Колісніченко Єлизавета (група Б-391), Кузько Олексій (група П-401), Вакуленко Ірина (група Ф-291) розповіли цікаві факти з історії конституціоналізму у світі, пізніше команди подякують собі за уважність у ці хвилини.


   А поки що перше завдання здається дуже простим: представники команд по черзі протягом хвилини називають факти, пов’язані з Україною. Усі присутні почули, що Україна − незалежна і суверенна, демократична і правова, у ній найчарівніші дівчата, розумні люди, милозвучна мова, справедлива міліція, значні спортивні досягнення тощо. Заявку на лідерство робить команда майбутніх бухгалтерів і маркетологів групи БМ – 191 у складі Щербини Ганни, Жебровської Яни, Сердюк Наталії, Скрипки Світлани, Грабської Тетяни.
  Другий конкурс − «Так чи ні» − вимагає від кожного учасника письмово погодитися чи не погодитися із запропонованими твердженнями, зокрема: «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ» (звичайно ж так) або «Законодавчим органом в Україні є Кабінет Міністрів України » (зрозуміло, що це помилка). Результати саме цього конкурсу вираховувалися як для команд в цілому (додавалася кількість правильних відповідей, які дав кожен учасник команди) так й індивідуально. Відповідно найкращими стала команда майбутніх фінансистів у складі Мусієнко Валерії, Верещака Данила, Волошина Віталія, Гуляк Альони (група Ф-191) і Глушакова Володимира (група П-191), які зі 100 можливих балів отримали 89, а найкращим гравцем – Сердюк Наталя (група БМ-191), яка дала 19 правильних відповідей з 20 можливих.


  Третій конкурс передбачав оцінку ораторських здібностей і вмінь публічно захистити свої права, прокоментувати з точки зору Конституції України ситуації з казок і мультфільмів. Кращими стала команда груп Т-191 і П-191 у складі Шипа Юрія, Мельниченко Юлії, Щукіної Дарʼї, Саморєзової Юлії, Рак Яни. 
  Перед останнім конкурсом в лідерах опинилися команди груп БМ-191 і Т-191, але й майбутні фінансисти і ресторатори теж могли претендувати на перемогу. 


  Усе вирішив останній конкурс «Питання від ерудитів», підготовлений студентами старших курсів. Найлегшим виявилося запитання Колісніченко Єлизавети про автора першої української конституції з пташиним прізвищем Пилипа Орлика, а переможним стало питання про термін, у який новообраний на позачергових виборах Президент України має скласти присягу. Про те, що це - п’ять днів знали як свої п’ять пальців переможці.
  Серед вболівальників перемагає Ковальчук Андрій з групи Т-191, який знав зміст першої та останньої статті Конституції України.
 Своїми враженнями від турніру поділилася Тімуш Крістіна, член журі, голова клубу «Феміда», студентка групи П-301: «Команди тримались дуже впевнено, між ними був відчутний запал конкуренції і бажання перемоги. Всі учасники показали достойний рівень знань, чим неабияк порадували всіх присутніх, адже довели, що вони є свідомими громадянами держави. Мені, як представнику клубу «Феміда», випала честь оцінювати команди у конкурсі, за умовами якого потрібно було надати правову оцінку «казковій» ситуації, найбільше вразила команда майбутніх товарознавців, які зуміли так аргументувати свою позицію, що журі вирішило додати ще один «призовий бал» до максимальної оцінки.


  Хочу поздоровити переможців − команду групи БМ-191 − та побажати їм успіхів у навчанні. А також привітати клуби «Ерудит» і «Феміда» із прекрасним початком нового − творчого та успішного сезону нових відкриттів та досягнень».


  Переможці отримали грамоти і солодкі призи, а всі присутні – масу позитивних емоцій, нових знань і вражень. До того ж студенти - першокурсники, які прийшли вболівати за команди, на основі побаченого зробили вибір, який клуб їм буде цікаво відвідувати. 

Тімуш Крістіна, голова клубу «Феміда», студентка групи П-301
Сокальська О.В., керівник клубу «Ерудит»

Немає коментарів:

Дописати коментар