21 травня 2015

Ми пам’ятаємо

Відомий давньоримський оратор Цицерон називав історію свідком минулого, світлом істини, вчителем життя, живою пам’яттю. Не випадково прогресивні діячі другого «українського відродження» виступали за право молоді знати історію свого народу, вивчати її у школі.
Тому напередодні 8 травня - Дня памяті і примирення – у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі серед студентів другого курсу відбувся турнір «Що? Де? Коли?», присвячений 70-й річниці перемоги у Другій світовій війні та визволення Європи від нацизму.

Учасники 10 команд –  представники різних спеціальностей – в ігровій формі пригадали основні дати і події цієї жорстокої війни. Виявилося, що на заняттях з історії України наші студенти не відпочивали, а уважно слухали викладача. Адже на ті цікаві, але водночас важкі запитання не кожен зміг би відповісти правильно.
Учасники пригадали прізвище українця Івана Кожедуба, який став тричі Героєм Радянського Союзу. А от на питання: «Скільки фронтів очолювали українці під час Другої світової війни?» не всі знали відповідь. А їх, виявляється, було вісім із одинадцяти! До речі, для деяких стало новиною те, що перший Парад Перемоги відбувся у Берліні і саме 9 Травня. Серед глядачів теж проводився конкурс на кращого знавця основних подій Другої світової війни, але стосовно рідного міста Херсон.
Так, історію інших народів вивчати треба, але власного – необхідно. Недарма відомий психолог і педагог Лоренс Пітер говорив: «Історія змушена повторюватись, тому що ніхто її не слухає».
Сучасна молодь повинна знати минуле свого народу, щоб не допустити перемоги нацизму у світі сьогодні. І ми віримо в це, адже добро завжди бере гору.

На знімку команда групи Ф-291- переможниця турніру.


Немає коментарів:

Дописати коментар