21 травня 2015

Студентська науково-практична конференція: підсумки й досягнення

Навчальний процес у закладах освіти - це, як відомо, здебільшого   теоретична  підготовка молоді. Безумовно, майбутній працівник повинен мати широку фахову ерудицію.  Але не менш   важливо ще у студентські роки усвідомити, що теорія без практики нічого не варта – тільки поєднання цих двох складових здатне сформувати затребуваного спеціаліста на сучасному (досить вимогливому!) ринку праці.
Звісно, такому усвідомленню сприяє виробнича практика випускників. Та як до практичної діяльності залучити студентів «менших» курсів? Чи не «замалі» ще вони для пошукової  чи  дослідницької  діяльності? Практика показує: пізнавати, думати, аналізувати, формувати власну думку корисно у будь-якому віці!


Щорічно у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі проведення студентської науково-практичної конференції викликає жвавий інтерес, і не тільки серед викладачів. Робота над студентськими проектами неабияк зацікавлює  молодь. Адже виступ на конференції – це не тільки звіт про свою пошукову роботу, а й можливість самореалізуватися, навчитися доступно та лаконічно висловлювати думки, володіти своїми емоціями. Це не просто, коли ти є центром уваги  великої кількості слухачів.  «А коли  із залу починають «сипатися» питання, - зазначає цьогорічний переможець, першокурсник Коваленко Валерій, - відчуваєш справжній приплив адреналіну! Ніколи не думав, що це можливо в такому «мирному» занятті, як дослідницька робота! Адже ти мусиш грамотно на них відповісти, довести усім, що опрацював тему досконало, виявити все своє красномовство та переконливість». А переможці 2014 року додають: «…особливо, якщо це вже  не рівень коледжу (бо дома і стіни помагають), а Всеукраїнська студентська науково-практична конференція, де на тебе покладена честь і відповідальність гідно представити свій рідний навчальний заклад».
Головна вимога до пошукової роботи кожного учасника – безперечно,  практичність  її  застосування. Усі 14 учасників  цьогорічної конференції були дуже переконливими і довели слухачам, що обрані ними теми – не випадкові. Вони продиктовані самим життям -  актуальні і своєчасні! Доповідачі не тільки глибоко дослідили проблеми, що піднімалися у наукових проектах, а й запропонували  варіанти  їх рішення.
Найбільш  близькою  для всіх присутніх стала робота, яка виборола перше місце, «Підвищення ефективності господарської діяльності кооперативних навчальних закладів за рахунок заощадження природних ресурсів». В умовах суттєвого підвищення вартості комунальних послуг ця тема, як ніколи раніше, актуально постала для кожного з нас. І в той час, як колективи інших навчальних закладів тільки продумують варіанти заощадження ресурсів, Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж уже має перші спільно досягнуті результати  щодо збереження електроенергії, води та газу.
Адміністрація навчального закладу подбала про системний підхід до економії: фасади – утеплені, старі вікна замінені на сучасні склопакети, звичайні лампи розжарювання у гуртожитку – на енергозберігаючі. Але багато залежить і від нас, слід тільки змінити наші звички та дотримуватися простих правил економії: вимикати світло на перервах, уникати зайвих витрат води під час гігієнічних процедур, дотримуватися правил економії газу під час приготування їжі. Усе це колектив коледжу випробував на практиці і досяг вражаючих результатів: протягом двох місяців 2015 року у гуртожитку та навчальному корпусі було заощаджено 28762  гривні!
Друге місце виборола робота «Розвиток туризму як важлива конкурентна перевага регіону в умовах євроінтеграції», яку підготувала студентка обліково-фінансового відділення Ломова Вікторія. Дослідивши економічні, екологічні та кліматичні чинники, вона виокремила перспективні напрямки розвитку туризму на Херсонщині.
Третє місце посів другокурсник - майбутній фінансист - Дембовський Радіон із роботою «Паливні брикети як шлях подолання енергетичної залежності України». Саме  цей  науковий проект був найбільш  обговорюваним та спричинив дискусію  серед присутніх, бо  теж стосувався економії, тільки тепер у масштабах  всієї  держави.  Адже важливо знайти господарський підхід до вирішення цієї проблеми і не кидатися у крайнощі заради фінансового зиску, не нашкодити екології регіону та іншим секторам народного господарства.
Студентська науково-практична конференція вже вкотре довела, що сучасна молодь не стоїть осторонь  суспільних проблем, а активно шукає способи їх подолання. І це радує, бо сьогоднішні студенти – це майбутнє держави. Дуже  хочеться, щоб   господарювали  в  ній  розумні, небайдужі і працьовиті люди.Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар