14 травня 2015

Червоний мак – символ пам’яті

Україна 8 травня відзначала День памяті та примирення. Багато людських життів забрала з собою жорстока війна, багато пролилося крові невинних людей. І там, де проходили запеклі бої, виросли маки – символ пам’яті про загиблих під час Другої світової війни.


В Україні цю квітку шанували споконвіку, бо мак використовували як обрядовий атрибут під час сімейних та календарних свят: одна макова зернина нічого не варта, а жменя маку - і куті смаку додає, і пироги з неї можна зробити. Окрім цього, ця квітка символізує красу, молодість та їх швидкоплинність: натяк на це дають макові пелюстки, які швидко і легко обсипаються.


Напередодні вшанування пам’яті загиблих студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу виготовили з шовкових стрічок червоні маки. Ця робота зацікавила студентів різних спеціальностей і курсів навчального закладу, причому активну участь у створенні квіток брали майбутні захисники Вітчизни.
Молодь схиляє голову перед тими стражданнями і болем, які перенесло старше покоління, зберігає сімейні перекази про учасників тих історичних подій. Не випадково гасло «Ніколи знову» для студентів коледжу є зрозумілим і близьким.
Боклах Світлана, студентка групи Ф-291

Немає коментарів:

Дописати коментар