З метою ефективного закріплення практичних вмінь і навичок, здобутих у коледжі, підготовки до якісного проходження виробничої практики, студенти правознавчого відділення II-IV курсів проходять стажування в районних судах м. Херсона, відділах державної виконавчої служби районних управлінь юстиції.
Ястребова Вікторія, студентка групи П-401
Я проходжу стажування в Дніпровському районному суді м Херсона. У перші дні я ознайомилася з компетенцією, структурою суду і порядком його роботи. Для мене це не стало новиною, так як на першому курсі навчання в коледжі нам викладали дисципліну «Організація судових та правоохоронних органів». У ході стажування я ознайомилася з різними процесуальними документами. Мені доручають різну роботу: заповнювати повістки про виклик до суду учасників процесу, робити опис справ, підшивати справи. У судовій системі працює програма, яка має назву «Д3». Також я оформлюю справи після їх розгляду і направляю їх до канцелярії. Таким чином, я на практиці закріплюю знання з дисципліни «Діловодство в юридичній практиці» та «Комп’ютерні технології в юридичній діяльності». Я вважаю, що дане стажування допоможе мені краще підготуватися до виробничої практики. А головне я вже зрозуміла: у суді працювати складно і відповідально, тому потрібно все робити вчасно.
Плотнікова Наталія, студентка групи П-301
Влітку за власним бажанням я вирішила пройти стажування у Комсомольському районному суді м.Херсона. Мені було дуже цікаво бути присутньою на судових засіданнях, таким чином намагалася зрозуміти сутність судових дебатів і значення ораторського мистецтва для юриста. Я брала участь у складанні позовних заяв і маю надію, що це мені допоможе при вивченні цивільного процесу на четвертому курсі навчання. Це стажування допомогло мені зрозуміти структуру судової системи, а також я дійшла висновку, що і надалі хочу пізнавати юриспруденцію.
Науменко Юлія, студентка групи П-491
У цьому навчальному році, навчаючись на останньому курсі, я вирішила пройти стажування у Дніпровському районному суді м.Херсона. Зрозуміла, що робота секретаря суду є дуже відповідальною.
Після першого ознайомлення із матеріалами судових справ мене здавалося, що працювати у суді надзвичайно важко і я ніколи не зможу цьому навчитися. Та згодом, працюючи із керівником Гріциною Ольгою Євгеніївною, зрозуміла, що нічого неможливого не буває.
Кожного разу, знайомлячись зі справою, я закріплюю знання, здобуті з таких дисциплін, як: «Цивільне та сімейне право», «Кримінальне право», «Цивільний процес», «Кримінальний процес».
Після закінчення коледжу, сподіваюся, пройду конкурс та влаштуюся на роботу в суді, так як знання, які я одержую в коледжу, повною мірою відповідають сучасним вимогам роботодавців.
Тімуш Крістіна, студентка групи П-301
Під час літніх канікул я зрозуміла, що хочу отримувати більше практичних знань щодо обраної професії, і тому вирішила звернутись до державної виконавчої служби Дніпровського району. Протягом двох тижнів дізнавалась, як на практиці відбувається процедура виконання рішень судді і якими якостями повинен володіти державний виконавець. У результаті стажування зрозуміла, що юрист здобуває великий досвід під час практичної діяльності, і тому вважаю, що студентам, які в майбутньому хочуть стати висококваліфікованими фахівцями, саме зараз украй необхідно займатись здобуттям інформації як мінімум у тій сфері юридичної діяльності, в якій вони хочуть працювати у майбутньому.
Якщо студенти третього-четвертого курсу працюють на перспективу, то цікаво дізнатися думку колишньої випускниці коледжу, а нині секретаря судового засідання Дніпровського районного суду м.Херсона Лисенко Катерини:
Навчаючись на 4 курсі Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, я виявила бажання удосконалити та закріпити вже набуті теоретичні та практичні знання на роботі. З цією метою вирішила пройти стажування в Дніпровському районному суді міста Херсон. Так із листопада 2014 року почалося моє стажуватися під керівництвом судді Заболотного Володимира Миколайовича. Я виконувала обов’язки секретаря судового засідання. Це допомогло мені оволодіти багатьма навичками практичної роботи з документацією, спеціальними комп’ютерними програмами, створеними для роботи у судах, ознайомилась з організацією роботи канцелярії та архіву.
Завдяки стажуванню, одразу після закінчення коледжу мені запропонували роботу, тому вже з липня 2015 року я, пройшовши конкурс, була зарахована на посаду секретаря судового засідання. Я дуже вдячна коледжу за чудові умови навчання та якісні знання, отримані у навчальному закладі.
Студенти правознавчого відділення повинні усвідомити, що стажування дає можливість ще у студентські роки здобути навички професійної діяльності і бути у майбутньому успішним, затребуваним фахівцем.
Вікторія Унчикова, викладач правознавчих дисциплін
Немає коментарів:
Дописати коментар