21 листопада 2018

100 років за годину або Як у музеї від міліції до поліції промандрували


Майбутні юристи люди непосидючі і зацікавлені, тож гарного осіннього дня студенти груп П-191 і П-192 вирушили до Музею міліції Херсонщини. Нас радо зустріли і розповіли багато цікавого про сторічну історію правоохоронних органів нашого краю.Перша зала привертає увагу  демонстрацією форми міліціонерів різних років: від 20-х до 90-х років ХХ століття, у другій залі – рідкісні архівні документи, листи, нагороди та багато іншого.

Втім усіх без винятку зацікавила міні виставка зброї, якою користувалися і користуються правоохоронці: ППШ, автомат Калашникова, рушниці, кулемет Дегтярьова, РПГ. А до того ж її можна було взяти до рук, відчути її вагу (на відміну від усіх інших музеїв, де до експонатів категорично заборонено доторкатися). І хлопці, і дівчата  звернули увагу на спецзасоби для захисту правоохоронців: каска і бронежилет вагою 16 кг, які примірили на себе чи не половина екскурсантів.


Багато матеріалів зібрано і про розкриття злочинів 90-х – початку 2000х  років, в тому числі і «знаряддя» злочинців, зокрема бити, кастети тощо. Чи бачили Ви фальшиві гроші? А в музеї міліції їх можна роздивитися, прочитати про них. Побачити фотографії найкращих слідчих, оперативників минулого.


Окрема зала присвячена сучасній трагічній і героїчній сторінці історії херсонських правоохоронців: фотографії героїв, які загинули під час антитерористичної операції,  світлини з мобільних телефонів безпосередніх учасників бойових дій на Донеччині і Луганщині зі зруйнованими будинками, воронками від снарядів примушують ще більше цінувати мир на Херсонщині та шанувати тих, хто ризикуючи життям, виконує свій обов’язок.
Так за якусь годину перед  нами промайнула історія правоохоронних органів Херсонщини, яка мала багато цікавих та героїчних сторінок.

Ганна Петрюк, студентка групи П-191
Ольга Сокальська, викладач

Немає коментарів:

Дописати коментар