21 листопада 2018

Не перервати зв'язок часів


Історична пам'ять сьогодні як ніколи важлива, особливо тим, хто сьогодні переживає становлення себе як особистості, обирає світоглядні та моральні орієнтири. Вже минуло 74 роки з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників у 1944 році. 

Сьогоднішнє покоління студентів і школярів знає про Другу світову війну лише з книжок і фільмів,  а ще трошки з сімейних переказів, бо живих очевидців тих трагічних і величних подій на жаль вже в основному немає з нами. Втім  традиційно проводяться виховні заходи, покликані зацікавити юнь тими далекими героїчними часами, зокрема і турнір серед школярів з гри «Що? Де? Коли?», присвячений річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, організований Олександром Михайловичем Кльобом, очільником міського клубу «Що? Де? Коли?»  Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.


Остання п’ятниця жовтня, Грецька зала міського Будинку вчителя, чотири команди, 30 запитань, дві години напруженого інтелектуального змагання. Питання найрізноманітніші, вимагають не лише знань, але  й логічного мислення. У першому турі  найбільше запам’яталися питання про  те, що серед назв фронтів другої світової війни найбільше було українських, найлегшим стало запитання про те, що танк Т-34 став пам’ятником самому собі в тому числі і в Херсоні. Кільком командам вдалося вирахувати версію, яка пояснює відмову німців  застосовували у другій світовій війні хімічну зброю тим, що Гітлер під час Першої світової війни став жертвою  газової атаки у полях Фландрії. Після першого туру лідером стала команда «Торнадо» з Херсонської спеціалізованої школи №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу й англійської мови (6 балів), за нею команди «Драйв» з Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу і команда «Одгум»  із ЗОШ № 41 (по 4 бали), трошки відстали від них учасники команди «Бумеранг» із ЗОШ №11(3 бали).

Другий тур виявися трохи складнішим,  і за його результатами  першість за «Драйвом»(ХКЕПК), найцікавішими стали запитання про те, як у Музеї, присвяченому Голокосту, вдалося створити ілюзію 1,5 млн. запалених свічок (по одній за кожну вбиту єврейську дитину): у центрі зали встановили одну велику свічу і складну систему дзеркал та про італійський літак на прізвисько «Пінокіо».


Третій тур виявися вирішальним  для усіх команд і містив багато цікавих запитань: і про Антуана де Сент-Екзюпері, про цінність 4 секунд, які здаються вічністю тим, хто знайомий з гранатою, і про основну функцію танку на прізвисько Крокодил дракон (це просто вогнемент), про прапор перемоги. Практично до останнього запитання тривала напружена боротьба, в результаті якої перемогу здобуває команда «Торнадо», на другому місці  наш «Драйв», на третьому – «Одгум» з ЗОШ № 41.

Школярі і студенти отримали багато нової і цікавої інформації про Другу світову війну, зуміли продуктивно  попрацювати у команді, отримати масу позитивних вражень. Тож до наступного року, коли знову учасники матимуть змогу зустрінутися на традиційному турнірі, присвяченому визволенню України німецько-фашистських загарбників, щоб не переривався зв'язок часів, не зникали безслідно героїчні події минулого.

Ольга Сокальська,
керівник клубу «Ерудит»

Немає коментарів:

Дописати коментар