17 грудня 2019

Екскурсія до херсонського апеляційного суду


Для пересічного українця суд – це установа, яка забезпечує верховенство права, спираючись на чинне законодавство. В умовах сучасного реформування судової гілки влади майбутнім юристам безперечно випала нагода потрапити до такої поважної установи як Херсонський апеляційний суд.


Херсонський апеляційний суд є загальним судом апеляційної (другої) інстанції, розташований у місті Херсоні, юрисдикція якого поширюється на Херсонську область.

Суд утворений 23 червня 2018 року  на виконання Указу Президента «Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах» від 29 грудня 2017 року, згідно з яким мають бути ліквідовані апеляційні суди та утворені нові суди в апеляційних округах.

Студенти мали змогу ознайомитися із повноваженнями Національної гвардії України, адже саме її представники здійснюють забезпечення охорони та порядку у судовій установі.


Далі, майбутніх юристів запросили  взяти участь у судовому засіданні у якості слухачів. Питання не були новими, адже  під час вивчення дисципліни «Цивільне та сімейне право» студенти вивчали все що стосується права власності, поділу майна та порядку прийняття спадщини.

Студенти зрозуміли, що судовий процес є дуже складним, адже кожен учасник відстоює свої інтереси, а суддя повинен розібратися у всьому та прийняти справедливе, розумне рішення.

Велику роль у процесі відіграють представники сторін, які не просто  знають закони, а проживають  кожну справу, як свою особисту життєву проблему. Адвокат повинен знати всі тонкощі справи, адже суддя може задати будь-яке питання і ніхто не буде чекати роки, поки Ви згадаєте, чи перечитаєте матеріали справи.


Також, студенти поспілкувалися із суддею апеляційного суду. Найперше запитання від досвідченого судді: чому Ви обрали саме спеціальність «Право»?. Відповіді різноманітні: цікава робота, перспективи на майбутнє, хороша заробітна плата. Суддя зупинився на важливості вивчення всіх галузей права у комплексі, адже зараз вже нікого не здивуєш назвами «сімейний адвокат», «адвокат по ДТП», «податковий адвокат». Насамперед, клієнти цінують відношення до своєї роботи, її результативність.

Зацікавленість студентів вилилася у велику кількість запитань щодо процесу прийняття рішення.

Так, суддя наголосив, що в цивільних справах все набагато простіше ніж в  кримінальних – де вирішується  доля людини. Наприклад, якщо санкція статті передбачає покарання від 7 до 10 років позбавлення волі. Яке рішення слід прийняти? Дійсно питання дуже складне, тому не дарма професію судді за тягарем відповідальності порівнюють із лікарем.

Ми поверталися до коледжу із почуттям того, як багато залежить від кожного з нас, адже справедливість у країні в цілому – спільна відповідальність держави і суспільства.

Від екскурсії у майбутніх фахівців залишилося багато вражень, адже не кожного дня трапляється можливість у вільній атмосфері поспілкуватися із суддями, почути їх мудрі поради і історії з професійного життя,  побачити наживо процес.

Тож бажаємо успіхів нашим студентам, відданості обраній справі, чесності та справедливості, і знайте – Ви на вірному шляху!!!!


Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар