13 грудня 2019

Вчимося у практиків професіоналів!


Студенти правознавчого відділення вивчають всі тонкощі трудового права. На практичних заняттях, майбутні юристи відпрацьовують навички вирішення реальних ситуацій, які виникають на робочому місці між працівником та роботодавцем.


Для більш детального опрацювання специфіки здійснення контролю за додержанням трудового законодавства на лекційне заняття з дисципліни «Трудове право» запрошено Гезь Вероніку Ігорівну – заступника начальника Управління держпраці в Херсонській області – начальника відділу за додержанням законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно-правових актів.

Вероніка Ігорівна розповіла про роль і значення Державної служби України з питань праці, яка  реалізує державну політику у сферах нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.


Особливо, правознавців зацікавили основні порушення, які допускаються  роботодавцями. Наприклад, якщо  при прийнятті на роботу роботодавець пропонує пройти випробувальний термін без оформлення трудових відносин. Причому працівнику пропонують попрацювати безкоштовно чи за плату, значно меншу, ніж для інших працівників.

Спеціаліст управління наголосила, що в основному жертвами порушення трудового законодавства можуть стати як працівники, так і роботодавці.

Роботодавець, який приймає на роботу також незастрахований від того, що працівник не здійснить якесь розкрадання на робочому місці. Працівник у свою чергу повинен прагнути офіційно працевлаштуватися і сплачувати податки, а не одержувати гроші в конверті.

Майбутні юристи охоче задавали запитання практичному працівнику, адже під час перевірок підприємств виникає ряд ускладнень, а саме: як доказати, що працівник дійсно нелегально працює? Спеціаліст з праці не є експертом, тому в основному такі справи потрапляють до суду.


Наприкінці зустрічі, Вероніка Ігорівна надала майбутнім спеціалістам ряд практичних порад:

- під час працевлаштування звертайте увагу на організаційні документи підприємства;
- дотримуйтеся процедури оформлення ( написання письмової заяви, підписання трудового договору, видача офіційного наказу)
- перевіряйте сплату податків роботодавцем.

Студенти зрозуміли, що питання трудового права дуже актуальні і потребують постійного вивчення, адже часто змінюються.

Саме головне, виховуйте у собі професіонала,  виконуйте свої обов’язки, дотримуйтеся правил внутрішнього розпорядку, вивчайте зміни у законодавстві та ставтеся до кожної справи з душею.

Викладач В. А. Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар