12 листопада 2019

Українська – мова єднання


Щорічно 9 листопада українці відзначають День української писемності й мови - свято, дороге і близьке кожному свідомому мешканцю нашої держави. Адже саме мова – це той об’єднуючий фактор, який визначає нашу ментальність, самобутність, національну ідентифікацію…  Це свято, що згуртовує людей усіх куточків нашої незалежної держави, підкреслює  духовність українців, наш національний дух.


Уже стало традицією проводити в цей день або напередодні нього всеукраїнський радіодиктант, під час якого кожен охочий може перевірити свої знання, рівень володіння українською мовою. Не випадково його назвали диктантом єднання, адже так приємно усвідомлювати масштабність події, в якій ти береш участь, а разом із тобою – кілька мільйонів українців у нашій державі та за її межами.


Студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу щороку долучаються до проведення цього своєрідного національного флешмобу. Не став винятком і цьогорічний диктант єднання. У ньому взяли участь студенти групи П-292. З піднесеним настроєм, впевненістю у своїх силах та знаннях майбутні юристи взялися за справу…На думку студентів, диктант не був надзвичайно важким, хоча уникнути всіх помилок не вдалося.


Це була чудова нагода потренуватися, реально оцінити свої сили, згадати правила орфографії та пунктуації. Адже недарма Вольтер говорив: «Усі головні європейські мови можна вивчити за шість років, свою ж рідну треба вчити ціле життя». Від себе додамо: а ще - не зупинятися на досягнутому, постійно вдосконалювати набуті вміння й навички.

Алла Сергазіна,
викладач української мови та літератури;
студенти групи П-292

Немає коментарів:

Дописати коментар