04 листопада 2019

Козацькі розваги по-херсонськи


Жовтень зустрічає сонцем, захованим у жовтогарячому листі, високим  безмежним синім небом, прозорим терпким повітрям  і останнім  теплом, а ще цілою низкою свят, серед яких День українського козацтва, День  Покрови Пресвятої Богородиці,  День захисника України. У Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі на вшанування цих свят відбулася інтелектуально-спортивна розважальна конкурсна програма «Козацькі розваги», у якій взяли участь  п’ять команд першокурсників: «Характерники» (ОФ-191), «Орли» (П-191), «Пройдисвіти» (ПР-192), «Отамани» (ТМ-191), «Хортиця» (Р-191).Після знайомства з командами і розминки розпочалися спортивні змагання. І перше ж завдання перевірило згуртованість команд і готовність до спільних дій: необхідно було «переправити» усіх козаків на інший берег ріки, але от біда більше одного козака човен (обруч) не може втримати, тож найшвидше це змогли зробити представники команди «Хортиця» (Р-191). А далі не менш складне завдання: доправити ядра до гармат на животі, пересуваючись на всіх чотирьох кінцівках, і тут найкращими стали «Отамани» з ТМ-191.


Час перевірити  знання учасників у конкурсі «Швидкодум»: протягом тридцяти секунд необхідно було дати якомога більше відповідей на запитання про козацтво. Найкраще це вдалося зробити «Хортиці» (Р-191) і «Пройдисвітам» (ПР-192), які знали, що козацькі  шаровари  «широкі, як Чорне море», що козаки називали Великий Луг батьком, що закручувати  козацького чуба-оселедця можна було лише за ліве вухо.


А втім час з’ясувати, у якій команді є найсильніший козак, а для цього по одному представнику з команд утримують на витягнутій руці вантаж. І через деякий час перемогу у цьому конкурсі здобуває Аріфджанов Расул з  «Пройдисвітів» (ПР-192).

А попереду знов командне завдання: роздивитися карту місцевості і відтворити її на іншій стороні зали, причому  кожний з членів команди має зобразити свій елемент, а до того ж із зав’язаними очима. Оцінювалася не лише швидкість, але й майстерність виконання. Найкращими стали «Орли» (ОФ-191) та «Пройдисвіти» (ПР-192).

Козаки завжди любили ризикувати, тож команди отримали можливість  заробити від 5 до 1 бала, вгадуючи ім’я гетьмана, про якого повідомлялося п’ять підказок - фактів відомих і не дуже. Вже після першої підказки всі команди вирішили ризикнути і заробити максимум, і тут Фортуна посміхнулася «Хортиці» (Р-191) і «Отаманам» (ТМ-191).


Перед останнім конкурсом ситуація склалася досить напружена: дві команди «Отамани» (ТМ-191) і «Хортиця» (Р-191) мають однакову кількість балів, а «Пройдисвіти» (ПР-192) відстали лише на два бали. Як і очікувалося все вирішила стара козацька забава «лава на лаву», у якій «Отамани» (ТМ-191) заробивши 4 бали, зуміли зберегти за собою перше місце, а «Пройдисвіти» (ПР-192), перемігши всіх, вирвалися на друге місце, на третьому місці закріпилася команда «Хортиця» (Р-191).

Нагородження переможців, українська запальна  пісня у виконанні чарівної Надії  Ковтунюк, безліч емоцій від вболівальників і учасників, усвідомлення свого козацького родоводу і зв’язку з минулим – ось неповний перелік вражень від козацьких розваг по-херсонськи. Тож зустрінемося наступного року!

Ольга Сокальська, викладач ХКЕПК

Немає коментарів:

Дописати коментар