29 листопада 2019

Тиждень права у коледжі


ТИЖДЕНЬ ПРАВА РОЗПОЧАВСЯ

З 25 листопада 2019 року стартував тиждень права у коледжі. Програма є насиченою, тому студенти приймають участь у різноманітних заходах:

КОНКУРС НА КРАЩЕ ЕСЕ
«У чому успіх юриста»

Студенти другого курсу правознавчого відділення залюбки написали есе щодо складових успіху юриста. Майже всі одноголосно наголошували, що успіх не приходить просто так, потрібно наполегливо працювати. Великий заробіток – це не результат, головне – отримувати задоволення від роботи, бути затребуваним спеціалістом.
Журі оцінило роботи та визначили переможців:
1 місце – Бєлоус Дар’я (студентка групи П-292)
2 місце – Щербачук Валерія (студентка групи  П-291)
3 місце – Здеб Микола (студент групи П-291)


ФАХОВІ ОЛІМПІАДИ


Так, для студентів третього курсу правознавчого відділення організовано олімпіаду з дисципліни «Цивільне та сімейне право». Завдання були насиченими, адже студентам необхідно було вирішити кросворд, з’ясувати співвідношення понять, визначити правову нерівність. 
Завдання з олімпіади «Цивільний процес» взагалі мали виключно аналіз матеріалів судової практики, а тому студенти четвертого курсу впоралися з їх аналізом, адже у коледжі постійно поєднується теорія з практикою.

ПРОФЕСІЙНА ГРА «ЯК Я ЗНАЮ КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ»


Звичайно, не можна навіть уявити собі громадянина, а особливо юриста, які не тримали в руках основний закон держави – Конституцію України.
Тому, для студентів другого курсу правознавчого відділення організовано професійну гру на перевірку знань положень Конституції України. Учасники гри змагалися до останнього, адже хотіли здобути перемогу. Найбільше правильних тверджень у Конституції України знайшла студентка групи П-291 Бесараб Дарія.
Учасники зрозуміли, що дуже важливим є не тільки знати на пам'ять статтю у законі, а головне – орієнтувати у документі і знати, де знайти відповідь на запитання.

ТЕСТ – ДРАЙВ по ХКЕПК
Студенти першого курсу правознавчого відділення взяли участь у вікторині щодо організації роботи коледжу. Першокурсники відповідали на запитання: скільки років коледжу, яка спеціальність є найстаршою або наймолодшою. Також, необхідно було визначити посади працівників коледжу. Фото-тест взагалі викликав велику кількість емоцій, адже потрібно було відгадати, яке місце у коледжі зображено. Перемогу здобула студентка групи П-191 Солдатова Олександра.

ВІКТОРИНА З ДИСЦИПЛІНИ «КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО»В рамках дисципліни «Кримінальне право» для студентів четвертого курсу правознавчого відділення  організовано вікторину. Майбутні юристи мали змогу продемонструвати свої знання, адже потрібно було дати відповідь на запитання, яке містилося у картці.
Найбільше правильних відповідей дав Канібор Ярослав, який і став переможцем.

ЮРИДИЧНИЙ ДИКТАНТ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ЮРИСТІВ


Майбутні юристи – першокурсники мали змогу перевірити свої знання з української мови, тому для них організовано юридичний диктант. Студентам необхідно було написати уривок із судового рішення Європейського суду по правам людини. Правознавці уважно вслухалися до тексту, адже юрист обов’язково повинен бути уважним. Правильність складання позовних заяв, процесуальних документів є однією із складових успіху юристів.

ЦІКАВІ ВИХОВНІ ГОДИНИ


В рамках тижня самоврядування на спеціальності «Право» клуб правознавців «Феміда» підготував цікаві тренінги, бесіди для студентів інших спеціальностей.
Так, для студентів групи О-291 студентка групи П-391 Пазяк Поліна провела практичну бесіду «Як спілкуватися із поліцейськими?». На основі реальних життєвих ситуацій розібрано моделі поведінки із працівниками правоохоронної сфери.
Також, для студентів групи Р-191 студентка групи П-391 Чорна Наталія провела тренінг «Обережно булінг!». Тема є дуже актуальною, адже неповнолітні повинні чітко усвідомлювати свої дії, адже іноді образливе слово – це не просто негативний вчинок, по суті це порушення за яке потрібно понести покарання.
А студенти групи Р-291 разом із Чорною Наталією обговорювали тему «Шкідливі звички». Наприкінці зустрічі всі студенти отримали маленькі подарунки для здорового життя.
Учасникам  заходів особливо цікаво було слухати таких же студентів як і вони самі, але які мають більш практичного досвіду публічних виступів, відвідання різних гуртків та секцій коледжу.

СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ КЛУБУ ПРАВОЗНАВЦІВ «ФЕМІДА» та ГУРТКА «УСПІШНИЙ РЕСТОРАТОР» на БАЗІ РЕСТОРАННОГО КОМПЛЕКСУ «МОЦАРТ»


З особливою захопленістю студенти полюбляють виїзні спільні засідання гуртків. Тому і цього разу майбутні юристи і ресторатори на базі ресторанного комплексу «Моцарт» обговорювали питання переваги офіційного працевлаштування. Як, правознавців, так і адміністратори вивчають дисципліну «Трудове право», тому особливо уважно слухали управляючого закладу.
Окрім гарного залу, інтер’єру, студенти відмітили високий рівень професіоналізму закладу та гостинність.
Із затамуванням подиху учасники сприйняли майстер-клас від шеф-повара щодо виготовлення м’якого морозива. Ви скажете, що це можна і вдома зробити, але це не так. Морозиво готувалося на основі рідкого азоту, температура якого коливається до -192 градусів. Уявляєте?
Гуртківці були вражені, але приємним сюрпризом стало не тільки приготування, а й безпсоредньо дегустація.

Тиждень права триває, попереду ще цікавіше…..
Долучайтеся до участі!!!!

В.А. Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар