23 листопада 2020

І знову приємна зустріч із випускниками коледжу!


Мабуть, кожному підлітку хочеться якнайшвидше покинути школу, відчути себе дорослим та спробувати смак студентства. У далекому 2008 я ще не знала, ким хочу бути, тому дослухалася до порад людей, яким довіряю. Саме так я опинилася в Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі на підготовчих курсах.

Швидко зрозуміла: коледж дає дуже якісні знання, адже в школі на екзамені з української мови я єдина отримала найвищий бал. На сімейній нараді вирішили: я стану фінансистом. Потім були вступні іспити, хвилюючий час очікування результатів – і ось воно щастя – я стала студенткою! 

Зараз спогади про коледж зігрівають душу. Виринає з пам’яті наша невгамовна студентська група. Уже на першому курсі, зруйнувавши традиції студентів бухгалтерського відділення, ми виграли «кубок найкращої групи». Подарунком була незабутня, оплачена коледжем поїздка до Умані.

Злети та падіння, веселощі і розпач, зацікавленість і страх - усе це супроводжувало нас усі три роки навчання. Величезне спасибі викладачам коледжу, вони робили все, щоб із нас вийшли справжні спеціалісти: розтлумачували, заохочували, передавали свій досвід, інколи сварили за поведінку. Завдяки їхнім зусиллям я отримала вагомі знання, які допомогли стати тим, ким я зараз є. До речі, завдяки отриманим знанням здобувати вищу освіту в університеті було легко.

Пригадую, коли вчилася на другому курсі, до нас завітала випускниця, яка на той час працювала головним економістом у «Райффайзен Банк Аваль». Вона розповіла, що банківська справа дуже цікава на практиці. І я для себе вирішила, що буду там працювати.

Коли настав час виробничої практики, я зважилася на рішучий крок: пішла до банку своєї мрії, який тоді не брав практикантів, і переконала, що я їм потрібна. Місяць тривало моє знайомство з банківською справою, а потім переросло в стажування, бо мене запросили на роботу! Але найприємніше, що мій банк мене чекав, адже потрібно було ще закінчити коледж і отримати диплом. Через чотири дні після випускного я стала офіційним співробітником «Аваль» на посаді касира. Мрії збуваються!

Не скажу, що зразу було легко. Найважче - пристосуватися до режиму праці. Адже це вже не коледж, де навчання триває до 15.00. Тут обслуговування клієнтів починається о 8.00 і продовжується до 18.00. Ніяких запізнень та «я не хочу» бути не може – це вже доросле життя. Тобі за це платять гроші.

Пройшов рік - і я стала такою, якою мріяла ще у 2008 році. У 2013 році мене підвищили до старшого касира, а через місяць я стала начальником касового обслуговування. Ця посада прирівнюється до головного економіста, але в касовій роботі. У 2014 році мене призначили економістом по роботі з клієнтами мікро- та малого бізнесу. Робота в банку «Аваль» стала моїм стартовим майданчиком до успішного кар’єрного зростання.

З 2015 року працюю в Ощадбанку. Тепер я справжній профі і розумію, що мої знання та досвід цінують роботодавці, а ще - вони готові їх гідно оплачувати. Сюди я прийшла провідним економістом, через 2 роки стала начальником відділу клієнтів роздрібного бізнесу і досі працюю на цій посаді. Але мрію про нові висоти, бо ніколи не варто зупинятися на досягнутому.

Сьогоднішнім студентам, майбутнім професіоналам, я б хотіла побажати, перш за все, витримки. Навчитеся цьому ще в коледжі -  буде легко в подальшому житті. Ви не повинні говорити: я не можу, я втомився, зроблю це завтра. На роботі дуже цінують, коли завдання виконуються швидко, якісно і без зайвих слів.

Виховуйте в собі також дисципліну, привчіться до простих, але таких потрібних вимог: прийти на заняття без запізнень, вчасно виконати завдання, бути присутнім щодня на кожній парі. На роботі за запізнення штрафують, за прогули без причин звільняють. Ви повинні розуміти, що отримуєте заробітну плату, тому порушники дисципліни нікому не потрібні.

Також велику роль у будь-якому оточенні відіграє толерантність. Запам’ятайте: немає тільки вашої думки, яка, звісно ж, найправильніша. На роботі, крім вас, ще є люди, які мають ідеї, думки. Ви повинні навчитися толерантно ставитися до кожного. Зараз під час навчання у вас є можливість це практикувати. Не треба сперечатися з кимось, хто думає інакше. Знайдіть із людиною компроміс. Повірте, толерантні люди досягають значних висот, тому що вміють знайти спільну мову з будь-ким.

Завжди прагніть знати більше. Недаремно кажуть: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Це дійсно так. Чим більше ви знаєте, тим ціннішим стаєте для вашого роботодавця. А це, у свою чергу, впливає на майбутню кар’єру і зарплату.

А ще вчіть іноземні мови, бо це зв’язок із зовнішнім світом. І про правознавство не забудьте: ці знання завжди зможуть захистити вас та ваші інтереси.

Бажаю успіхів  у всіх ваших починаннях. Пам’ятайте: мрії завжди стають реальністю, якщо цього прагнути і постійно працювати над собою!


Світлана Шевченко

Начальник відділу клієнтів роздрібного бізнесу Ощадбанку

Немає коментарів:

Дописати коментар