01 березня 2016

Практичне навчання - шлях до професіоналізму

 Чи замислювалися ви колись над тим, який шлях проходить одяг від моменту виготовлення тканини до споживача? Переважна більшість із нас ніколи не думає про це, бо кожного хвилюють, як правило, інші речі: віяння моди, якість продукції, ціна… Але товарознавці – люди особливі, вони просто зобов’язані знати зсередини весь процес виготовлення одягу, бо для них – це товар!

 Саме тому студенти товарознавчого відділення Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу  відвідали  виробниче  підприємство - швейну фабрику «ВІД», яка займається виготовленням спеціалізованої форми на замовлення державних відомств  та великих  торговельних  компаній.

У пошивочному  цеху  фабрики «ВІД»

 Екскурсія була надзвичайною, бо студенти побачили усі етапи виготовлення  швейного виробу - від задуму замовника до готової продукції.  Це не може лишити когось байдужим, бо страшенно цікаво і захопливо!

 Спочатку у відділі  моделювання та конструювання створюються лекала. Потім закрійник за допомогою спеціальної комп’ютерної програми складає викройки, роздруковує їх на великому принтері  й  моделює розкрій деталей на тканині.

Початковий етап виробництва – відділ моделювання

 Далі робота переноситься в цех: майстрині з’єднують деталі виробу, вставляють фурнітуру, вишивають написи та емблеми (за допомогою сучасних технологій, що передбачають комп’ютерне керування процесом вишивання), відпарюють, прасують, перевіряють лінійні розміри готових виробів. Для людини, яка ніколи не мала справи з пошиттям одягу – це просто якесь таїнство!

А тут найцікавіше: цех машинного вишивання

 А наприкінці екскурсії студенти ще й змогли відчути себе експертами,  долучившись до визначення якості готового виробу, продемонструвавши при цьому глибокі знання, отримані в коледжі: спробували дати оцінку відповідності розмірів, маркування  кожного  виробу та пакування.

Експертна оцінка якості у відділі  готових виробів

 Після всього побаченого на фабриці й спостереження за клопіткою працею такої великої кількості людей приходить усвідомлення: товарознавець виконує дуже відповідальну і важливу роботу. Саме від майстерності знавця товару, його кваліфікації буде залежати, чи знайде якісний одяг свого власника і як швидко відбудеться  цей  процес..

Ірина  Остапчук, Олена Шишко, студентки  групи  БМ-191
Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар